Гарячі гектари: коли країна отримає закон про ринок землі і чому мораторій на її продаж — порожній звук

У новий рік країна вступає без закону про ринок с/г-землі і без мораторію на її продаж.

Але це не означає, що з 1 січня ріллю почнуть ділити хто попало і як попало. У перший день нового року припинить свою дію мораторій на продаж землі: нинішній парламент не повторив «помилок» попередників і не став його продовжувати. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.

При цьому закону про запровадження ринку с/г-земель у країни немає (пройшов лише перше читання у ВР). Потім Нацкорпус організував вуличні протести проти «розпродажу національного надбання», а парламентська опозиція — Батьківщина і ОПЗЖ — спробувала заблокувати подальшу роботу над проєктом в сесійній залі Ради і в парламентському аграрному комітеті.

Поточний стан речей налякав частину фермерів: земля ніби як стала товаром, але жодних правил щодо роботи з нею не існує. Ситуація хоч і виглядає патовою, але земельних війн і свавілля вона спровокувати не повинна.

Олексій Мушак, радник голови Кабміну, пояснив: щорічне продовження мораторію на продаж ріллі, чим постійно займалася Верховна Рада, не мало жодного сенсу. «Мораторій діє до тих пір, поки не буде прийнято відповідний закон», — пояснив він. А всі минулі скликання ВР просто «займалися дурницями, захищаючи українську землю незрозуміло від чого».
Такої ж самої позиції дотримується і Держслужба з питань геодезії, картографії та кадастру. «Прийняття та набуття чинності Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення є обов’язковою умовою для запровадження ринку земель», — відзначили там.

Все вирішиться вже в січні. Саме тоді, на думку спікера ВР Дмитра Разумкова, аграрний комітет повинен розібратися з цілим валом правок до земельного закону (їх 4 тисячі) і подати його на другий розгляд до парламенту.

З 13 січня почнеться пленарний тиждень, і в президентській фракції Слуга народу (СН) сподіваються вже на ньому проголосувати за ринок землі.
«Ми на поточному тижні почнемо розглядати правки і будемо намагатися розглянути їх оперативно. Конкретні дедлайни я не можу назвати, але хотілося б до 10 січня», — заявив НВ Микола Сольський, депутат СН і очільник парламентського аграрного комітету. До 13 січня комітет проведе цілих 9 засідань, щоби реалізувати план Разумкова.

Залишається відкритим питання, чи вистачить у самої СН голосів до другого читання. Адже опозиція в особі ОПЗЖ і Батьківщини голосувати будуть проти. У партії Юлії Тимошенко вже заявили, що не підтримають запуск земельного ринку. І запропонували з цього приводу провести всенародний референдум. А у Голосі й Європейській солідарності ще не визначилися, як їм голосувати.

На думку Дмитра Лівча, експерта організації Реанімаційний пакет реформ, всі нині існуючі міфи навколо ринку землі породжує слабка комунікація між владою і суспільством, в тому числі й аграріями. «Не дивлячись на це, закон потрібно приймати якомога швидше», — говорить він.

Ідею Батьківщини про референдум експерт категорично не підтримує. «Земельна реформа стосується обмеженого кола громадян країни — українських землевласників, у яких забрали право розпоряджатися їхньою власністю», — підкреслює Лінч. І вся країна, не розуміючи реформи, не може, на його думку, вирішувати долю окремої категорії бізнесу.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *