Глобальний дефіцит рису стане найбільшим за останні 20 років

Від Китаю до США та Європейського Союзу виробництво рису падає, що підвищує ціни для понад 3,5 мільярдів людей по всьому світу, особливо в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, де споживається 90% світового виробництва рису. За даними Fitch Solutions, у 2023 році глобальний ринок рису зафіксує найбільший дефіцит за два десятиліття.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на cnbc.

«На глобальному рівні найбільш очевидним впливом світового дефіциту рису були і залишаються високі за десятиліття ціни на рис», – сказав аналітик Fitch Solutions із сировинних товарів Чарльз Харт.

Очікується, що ціни на рис залишаться на рівні поточних максимумів до 2024 року, йдеться у звіті Fitch Solutions Country Risk & Industry Research від 4 квітня.

«З огляду на те, що рис є основним продовольчим товаром на багатьох ринках Азії, ціни є основним визначальним фактором зростання цін на продукти харчування та продовольчої безпеки, особливо для найбідніших домогосподарств», – сказав Харт.

Глобальний дефіцит у 2022/2023 роках становитиме 8,7 мільйона тонн, прогнозується у звіті Це стане найбільшим глобальним дефіцитом рису з 2003/2004 років, коли світові ринки рису сформували дефіцит у 18,6 мільйона тонн, сказав Харт.

Дефіцит рису виник через війну в Україні, а також через погану погоду в країнах, які виробляють рис, таких як Китай і Пакистан.

У другій половині минулого року сільськогосподарські угіддя в Китаї, який є найбільшим у світі виробником рису, постраждали від сильних літніх мусонних дощів і повеней.

За даними сільськогосподарської аналітичної компанії Gro Intelligence, накопичена кількість опадів у провінціях Гуансі та Гуандун, головних центрах виробництва рису в Китаї, стала другою за величиною принаймні за 20 років .

Подібним чином у Пакистані, на який припадає 7,6% світової торгівлі рисом, річне виробництво впало на 31% у порівнянні з минулим роком через сильну повінь минулого року.

На додаток до обмеження поставок, рис став дедалі привабливішою альтернативою після різкого зростання цін на інші основні зернові після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *