Главная / АГРОНОВИНИ / Група посадовців «Хлібної бази №76» з Держрезерву викрала пшениці на 1 млн грн

Група посадовців «Хлібної бази №76» з Держрезерву викрала пшениці на 1 млн грн

У вересні 2020 року на державному підприємстві «Хлібна база №76», яке знаходиться в Арбузинському районі Миколаївської області було викрадено зі сховищ 158 тонн зерна пшениці, що завдало Державному агентству резерву України матеріальну шкоду у розмірі 946 тисяч 549 гривень. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro-yug.com.ua.

Незаконні дії були здійснені в.о. заступника генерального директора, а також рядом службових осіб. 

За інформацією Прокуратури, у ході розслідування правоохоронцями здобуто беззаперечні докази про те, що вказані особи діяли у складі організованої злочинної групи, яку створив та очолив виконувач обов’язків заступника генерального директора. Організатор злочинної групи визначив функції кожного її члена, розробив план злочинної діяльності, який передбачав направлення зусиль усіх учасників на отримання єдиного для всіх злочинного результату — одержання прибутку від незаконної реалізації зерна пшениці.

Згідно тексту постанови суду, серед службових осіб, які приймали участь у незаконній діяльності, окрім в.о. заступника гендиректора були головний бухгалтер, бухгалтер, начальник першої дільниці, начальник виробничо-технологічної лабораторії першої дільниці та начальник команди ВВО (охорони).

У тексті постанови зазначено, що 16 вересня 2020 року, в.о. заступника гендиректора, реалізуючи свій злочинний намір, направлений на привласнення майна ДП «Хлібна База №76», зібрав вищевказаних посадових осіб, де обговорював план та повідомив про те, що з метою документального прикриття заволодіння ними зерна та не виявлення нестачі, він планує нібито провести дії направлені на покращення показників зернової продукції шляхом здійснення сепарації (очищення зерна від лушпайки, стебел, листя і різного природного і андрогенного сміття) та складання відповідних документів, що нібито внаслідок відсіювання мусору виправдає зменшення кількісних показників зерна. Тоді ж він повідомив співробітн6икам про те, що необхідно поспішати, адже вже на 17 вересня 2020 року в нього вже підшукані вантажні автомобілі для перевезення зерна.

У описаний вище спосіб, вказані особи, зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи зерном пшениці, що перебувало у сховищах підприємства загальною вагою 158 тонн, чим спричинено Державному агентству резерву України матеріальну шкоду у сумі майже 1 млн грн.

19 січня 2021 року усім фігурантам справи було повідомлено про підозру з новою правовою кваліфікацію за ч. 5 ст. 191 КК України — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою.

Розслідування триває.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Капінвестиції в український агросектор впали до рівня 2009 року

Капітальні інвестиції в сільське, лісове і рибне господарство у 2020 році скоротилися на 45,3% в ...

David Montgomery Womens Jersey