Хмарочос-ферма буде побудована в китайському мегаполісі Шеньчжень

Архітектор з Італії Карло Ратті (Carlo Ratti) на замовлення китайської влади розробив проєкт хмарочоса висотою в 218 метрів, на поверхах якого головним чином будуть вирощувати фрукти, овочі та інші сільгоспкультури. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com. 

Як повідомляє портал «Нерухомі» з посиланням на Dezeen, творці назвали проєкт Jian Mu, що в китайській культурі означає дерево, що з’єднує небо і землю. 51-поверхову будівлю планують побудувати в діловому районі мегаполісу Шеньчжень. Вирощувати врожай будуть на 10 тисячах квадратних метрах за допомогою гідропоніки, що дозволить обійтися без ґрунту. Доглядати за рослинами (посадка, полив) буде штучний інтелект. 

За проєктом форма хмарочоса — у вигляді циліндра з прямокутною підставою. На самому верху планують облаштувати приміщення для офісів, магазинів і фуд-кортів, їжа в яких буде приготовлена з продуктів з «полів» хмарочоса. Рослини розмістять також і на фасаді, що знизить надходження сонячного світла і зменшить витрати на охолодження внутрішньої температури приміщень. 

«Я бачу великий потенціал в інтеграції сільського господарства в наші міста. Однак більшість прикладів в містах по всьому світу — від Парижа до Нью-Йорка і Сінгапуру — були обмежені. Великі вертикальні фасади дозволяють збільшувати масштаб, що дійсно може допомогти містам, як найбільшим споживачам продуктів харчування, стати більш самодостатніми», — прокоментував проект архітектор Ратті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *