Яблуку з України та Польщі в сезоні 2019/20 складно конкурувати з китайським на ринках Південно-Східної Азії

Яблуко з Китаю в цьому році дуже серйозно ускладнило постачання європейського і американського яблука на ринки Південно-Східної Азії, зокрема в такі країни, як Сінгапур, Індонезія і Малайзія.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Високий врожай яблука в Китаї збігся із забороною на постачання китайського яблука на ринок Росії, яка традиційно входить в число двох-трьох найбільших імпортерів китайського яблука. Ситуацію посилило зниження виробництва яблука в Європі, особливо в Польщі та Україні. І в добавок до всього рекордний урожай яблука зібрали садівники в США — країні, яка є головним постачальником преміального яблука на ринки країн ASEAN», — описує ситуацію Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«В результаті, пропозиція і дешевих яблук з Китаю, і преміального яблука з США різко зросла, і ціни сильно впали.

Паралельно, оптові ціни на яблуко експортних сортів, таких як «Голден Делишез» і «Гала» в Україні та Польщі зросли більш ніж у півтора рази, що зробило поставки в цей регіон практично безглуздими. Відповідно, експорт здійснювали тільки ті компанії, які розуміли стратегічну перспективність даних ринків збуту і необхідність підтримування відносин з азіатськими імпортерами фруктів, хоча вони і могли продавати яблуко дорожче на внутрішньому ринку», — зазначає Андрій Ярмак.

На думку експерта, ситуація цілком може кардинально змінитися вже в наступному сезоні, якщо врожай яблук у ЄС і Україні повернеться до звичайного рівня.

Також, враховуючи тривале розширення площ яблуневих садів у таких країнах, як Україна, Молдова, Росія, Білорусь, Грузія, Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан, Казахстан, загальна ситуація з пропозицією яблука в регіоні може знову стати дуже напруженою.

Адже всі ці країни мають великий відсоток молодих інтенсивних і напівінтенсивних садів, які лише починають вступати у плодоношення. А отже обсяг пропозиції буде зростати при повній відсутності навіть натяку на значне зростання попиту на яблуко на внутрішніх ринках цих країн.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *