Миколаївська область — лідер із сертифікації органічного бджільництва: як отримати органік-сертифікат?

Миколаївська область лідирує серед інших регіонів України з сертифікації органічних пасік. За 2019 рік її почали близько 80 пасік на Миколаївщині, розповів під час форуму «Сертифікація в галузях рослинництва, бджільництва та переробки» спеціаліст з сертифікації «Органік стандарт» Олександр Гера.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АгроЮг».

Зазначимо, що лише 40 пасік в Україні мають органічний сертифікат та виробляють органічний мед. Наразі процес сертифікації органічних пасік запущений переважно в Миколаївській та Луганській областях. В 2019 році було експортовано близько 300 тон органічного меду, — зауважив Олександр Гера.

Основні вимоги до сертифікації органічної пасіки:

Пасіки розміщуються таким чином:

  • щоб у радіусі 3 км від пасіки були розташовані джерела натурального нектару і пилку, який походить з органічно вирощених або дикорослих культур. Зазначені вимоги не стосуються місць, де відсутнє цвітіння, або місць, де бджоли перебувають у стані спокою;
  • на відстані не менш як 500 метрів від шосейних доріг і залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередачі напругою 110 кВ і більше;
  • на відстані не менш як 1 км від тваринницьких і птахівницьких будівель;
  • на відстані не менш як 5 км від воскопереробних підприємств, підприємств кондитерської та/або хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів, радіолокаційних, радіо- та/або телетрансляційних станцій, інших джерел мікрохвильового випромінювання;
  • на відстані не менш як 7 км від товарних пасік, які не виробляють органічну продукцію.

Під час сертифікації потрібно реєструвати пасіки де вони розташовані, де вона переміщується протягом сезону, — зазначає Олександр Гера.

Вулики повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів (зокрема деревини), які не створюють загрозу забруднення навколишнього природного середовища та продуктів бджільництва. Забороняється обробляти внутрішню частину вуликів фарбами та/або іншими хімічними речовинами.

Забороняється використовувати синтетичні матеріали: це пінопласт, полістірол, тощо.

Дуже важливе питання в сертифікації бджільництва належить воску, — зауважує Гера.

Для профілактики захворювань та лікування бджіл у вуликах використовуються такі натуральні природні продукти, як прополіс, віск і рослинні олії, заборонено використовувати синтетичні препарати, дозволяється використовувати лише органічні: мурашина кислота, молочна, щавлева.

Під час сертифікації проводиться щорічний аналіз воску інспектором і віддається у лабораторію. Лабораторії переважно закордонні, які перевіряють недозволені речовини, які зазвичай вносяться для боротьби з кліщем, — розповідає Олександр Гера.

Якщо пасіка сертифікується, то неможливо, аби її частина використовувалась для органічного виробництва, а решта — для неорганічного. Це заборонено згідно стандартів.

Детальні правила виробництва органічної продукції бджільництва прийняті урядом і зазначені в частині другій статті 22 Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *