Індія: ціни різко зростають на широкий асортимент продуктів

Відразу на кілька продуктових груп різко зростають оптові ціни з базисом поставки Пуна (один з основних портів, через які відбувається імпорт продуктів до Індії – ред.).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на провідне індійське англомовне видання The Times of India.

Раніше стрімко зросли ціни на овочеві культури. А за першу половину листопада на 25–30% зросли оптові ціни на зернові та бобові. Особливо зросли ціни на байру (африканське просо), сою, чорну й зелену сочевицю та вігну.

Причиною стало те, що врожай сої загинув майже повністю, а чорної й зеленої сочевиці — на 60%. Зокрема, в найбільшому штаті-виробнику чорної сочевиці — Мадх’я-Прадеш — загинула половина врожаю цієї культури. А на чорну й зелену сочевицю припадає 45% загального обсягу другого врожаю бобових.

Обсяг другого, літньо-осіннього (червень-листопад) врожаю бобових, як вважають в одній з індійських трейдерських компаній, буде на 1,5 млн т нижчим, ніж торік. Зазвичай у таких ситуаціях виручав перший, весняний, урожай наступного року, адже на весняний урожай припадає більше 60% загально річного валового збору бобових.

«Однак зараз багато площ, які зазвичай відводили під нут, можуть засіяти пшеницею, оскільки мусонні дощі цієї осені виявились ряснішими, ніж зазвичай», — говорить колишній голова бобової асоціації Правін Донгре. 

Трейдери пояснили, що пшениця прибутковіше, її легше продати державі, тому фермери віддають перевагу пшениці, якщо тільки вологи в ґрунті вистачає.

Ця ситуація знайшла своє відображення в цінах. З початку жовтня нут подорожчав на 8%, а зелена сочевиця хорошої якості — на 20%. Ціна на останню підійшла впритул до встановленої урядом мінімальної ціни підтримки — рівня, за якого закон зобов’язує уряд відкривати імпортні квоти.

Подальше зростання цін провокують ті факти, що чорна й зелена сочевиця в першому обороті можуть вирощуватися на обмеженій території, а обсяги державних резервів цих культур мізерні. Держрезерви нуту в Індії оцінюються в 1,7–1,8 млн т, тож уряд збирається продати значну їх частину в найближчі місяці, щоб стримати ціни. А от у випадку з чорною та зеленою сочевицею немає іншого виходу, ніж послаблення імпортних обмежень.

Квота на імпорт бобових цього року становили менш ніж 1 млн т. При цьому імпорт був дозволений тільки до 31 жовтня. Однак трейдери сподіваються вибити додаткові квоти і планують імпортувати 1,5 млн т. Асоціація бобових уже звернулась до уряду з проханням послабити імпортні обмеження.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *