Андрій Кошіль, президент Земельної Спілки України, пояснив, чому українську землю не скуплять іноземці і за безцінь, пише propozitsiya.com.
«Рішення, яке б задовольнило всіх, немає. Навіть серед експертів, що працюють в одних організаціях, нема спільної думки, як повинен функціонувати ринок.
На 1-шому етапі треба обмежити доступ іноземців. З соціальної точки зору це безпечніший варіант відкриття ринку. У нас непоганий в технічному плані кадастр, проте нема даних про держземлі.
В обігу будуть брати участь тільки ті ділянки, які правильно зареєстровані і по яких нема проблем. До третини паїв офіційно не оформлені.
Мораторій гальмує висадку багаторічних насаджень, тваринництво, зрошення. Ми експортуємо родючість наших земель і прісну воду.
Ажіотажу нема, і намірів інвесторів нема. З трьох десятків німецьких фермерів готові купувати землю пару чоловік за умови, якщо банки будуть кредитувати. А вони кредитувати не збираються і не будуть, поки нема ліквідного ринку землі і поки вони не розумітимуть, що робити з заставою.
Скупці землі заважає парцеляція. Близько 30 тис. пропозицій на продаж землі аналізують щомісяця, ціна перевищує 20 тис. дол./га, агробізнес за такою ціною навряд чи купуватиме масиви. Ринок давно треба запроваджувати — з певними обмеженнями.
Фермерів у нас дуже мало. Я проти обмеження кола покупців тільки тими, хто живе на селі. Зараз в с/г багато стартапів.
Зараз на руках у населення близько 10 млрд дол. На сьогодні є можливість вкладати тільки в квартири.
Треба допомагати — розповідати, як вирощувати продукцію. Дешеві кредити — не дуже добра ідея, бо дотація держави перетворюється на годівницю», — дав роз`яснення Андрій Кошіль.
Джерело: propozitsiya.com