Канада «дихає в спину» Україні на європейському ринку ріпаку

Українські виробники експортували в ЄС 48% ріпаку в минулому сезоні, однак Канада також наростила його поставки і вже «дихає в спину» Україні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на oilworld.ru.

«ЄС нарощує імпорт ріпаку. У минулому році Україна поставила на цей ринок 48% ріпаку. Але в спину нам дихає Канада, яка поставила в ЄС на 1,3 млн більше ріпаку, ніж у попередньому році. Справа в тому, що Канада втратила статус основного постачальника ріпаку в Китай, і почала шукати заміну Піднебесній. Нею став Євросоюз», – пояснила аналітик ринку зернових і олійних культур компанії «УкрАгроКонсалт» Олена Гесова.

Вона також вказала, «УкрАгроКонсалт» прогнозує виробництво ріпаку в Україні в поточному сезоні на рівні 2,7 млн ​​т, з яких експорт складе 2,5 млн т. «Ми прогнозуємо, що Україна поставить до ЄС 2,2-2,3 млн т ріпаку проти рекордних 2,8 млн т в попередньому сезоні. ЄС доведеться шукати заміну в Канаді та Австралії», – зазначила Олена Гесова.
 
Нагадаємо, що за прогнозами аналітиків ІА «АПК-Інформ», валовий збір ріпаку в Україні в 2020 р складе 2,7 млн ​​т проти попереднього прогнозу 3,1 млн т, що на 19% менше торішнього рекордного врожаю (3,3 млн т).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *