Картопля вже коштує вчетверо дорожче, ніж рік тому

Цього тижня на українському ринку вкотре зросли ціни на картоплю. Як свідчать дані моніторингу, наразі картопля надходить у продаж вже по 18-25 грн/кг, що в середньому на 12% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За словами фермерів, пропозиція картоплі під час збирання була обмеженою через відносно низький урожай у багатьох областях. Також вони повідомляли про проблеми з якістю місцевої картоплі. Високі ж ціни на картоплю стимулюють імпорт – наразі окрім української продукції на внутрішньому ринку продається також картопля з Польщі, Литви та Латвії.

Як зазначають ключові гравці ринку, наразі запаси картоплі високої якості в українських господарствах дуже обмежені, тоді як попит на цю продукцію продовжує підвищуватися, особливо в сегменті високоякісної продукції. Це і є основною причиною зростання цін у цьому сегменті.

Читайте також: Україна почала експортувати цибулю в Румунію.

У підсумку, наразі картопля на внутрішньому ринку України вже реалізується в середньому в 4 рази дорожче, ніж в аналогічний торішній період. При цьому більшість великих гравців ринку впевнені в подальшому зростанні цін у цьому сегменті. Зараз цінове зростання «підігрівається» інформацією про можливу нестачу пропозиції якісної картоплі в українських господарствах до завершення поточного сезону.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *