Главная / АГРОНОВИНИ / Кавунів в Україні зберуть більше, але експорт зменшується

Кавунів в Україні зберуть більше, але експорт зменшується

В перші два літні місяці 2019 року Україна суттєво скоротила експорт кавунів. В червні та липні на експорт було відправлено лише 6,4 тис. тон українських кавунів. Такий обсяг є найменшим за останні три роки, в той самий період сезону 2018 року Україна експортувала більше 7 тис. тон кавунів, а в сезоні 2017 року було експортовано понад 9,5 тис. тон. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Українські виробники кажуть, що експорт в цьому сезоні ускладнений жорсткою конкуренцією в країнах ЄС, хоча саме в цей регіон був спрямований головний обсяг експорту в першій половині сезону 2019 року. Попит з боку Білорусії – другий за значимістю зовнішній ринок збуту українських кавунів – теж знизився через більш жорсткі вимоги до безпеки українського кавуна. До того ж в цьому сезоні на ринку Білорусі посилилась конкуренція із російськими кавунами.

Фермери сподіваються на те, що  загальний результат з експорту в цьому сезоні буде як мінімум не гіршим від минулорічного, адже пропозиція кавунів в серпні цього року є більшою, порівнюючи із другою половиною попередніх 2-х сезонів. Нагадаємо, в серпні 2017 року Україна втратила врожай кавунів через аномальну спеку, а в серпні 2018 року врожайність кавунів була дуже низькою через надмірну вологість та холодну погоду. В тім, трейдери кажуть, що плантації  із баштанними в Україні в цьому році  вражені макроспориозом, як ніколи. Це суттєво знижує експортний потенціалі українських кавунів.

В той самий час трейдери відзначають суттєве збільшення пропозиції українських кавунів на внутрішньому ринку. Завдяки цьому українці сьогодні  купують кавуни значно дешевше , ніж в останні три роки. Станом на останній тиждень серпня 2018 року виробники Півдня пропонують кавун по 0,80-1,2 грн/кг (0,02-0,04 EUR/кг). На одномуі з найбільших в Україні гуртових ринків  ОРСП «Шувар» який розташований у прикордонній зоні із країнами ЄС,  кавун продається по 3-3,30 грн/кг (0,10-0,12 EUR/кг). За рік ціни на кавун на ОРСП «Шувар» знизились в 1,5 рази, а пропозиція зросла на 10%  до  13 тис. тон

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Вирощування спаржі: як ринок цього овочу набирає популярності в Україні і чи можна на ньому заробити?

Сезон спаржі у розпалі. Утім, цей овоч в Україні поки що не дуже популярний. Натомість ...

David Montgomery Womens Jersey