Главная / АГРОНОВИНИ / Коли в Україні почне дешевшати картопля

Коли в Україні почне дешевшати картопля

Ціни на картоплю продовжують зростати, це не є типовим явищем для другої половини серпня. Покупці бачать в цьому  перші ознаки майбутнього дефіциту картоплі в Україні. Інформація про те, що Україна вже в серпні почала імпортувати картоплю із сусідньої Білорусії, лише укріплює впевненість учасників ринку в прогнозах суттєвого падіння власного виробництва. В тім, фермери і  трейдери не виключають, що вже за тиждень картопля в Україні почне дешевшати. Відбудеться це  за рахунок збільшення пропозиції саме вітчизняної продукції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

«Поточне зростання ціни на картоплю — це наслідок впливу  погодних умов на терміни посадки та визрівання картоплі.  Ми вже писали про зниження врожайності ранніх та середніх сортів картоплі в 1,5 рази до  попереднього року. Саме тому літом ми побачили рекордно високі ціни на цю продукцію. Ситуацію по пізніх сортах поки що оцінювати зарано, хоча за різними оцінками комерційних виробників, врожайність буде нижчою на 10-30%.  Але не це є приводом для поточного зростання ціни, головна причина — затримка у визріванні бульб пізніх сортів. Рік тому більшість українських господарств вже почали збирати врожай, а в цьому році навіть на Півдні фермери почнуть це робити  за 7-10 днів.   Тобто, можливо, що  в кінці серпня ціни на картоплю почнуть знижуватись і навіть імпорт може призупинитись»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар» , зацікавленість в імпорті  різко впаде, коли ціни на картоплю  в Україні знизяться до 6-7 грн/кг (0,22-0,25 EUR/кг) . Станом на 20 серпня 2019 року на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» картопля пропонується по 10-12 грн/кг (0,36-0,43 EUR/кг) , це в 2,5 рази дорожче, ніж в попередні 2 сезони. Ціни тримаються на рекордних показниках протягом всього серпня, в тім і попит на картоплю на «Шуварі» в останній місяць літа є найбільшим серед інших складових «борщового набору». Від початку серпня через інфраструктурні потужності «Шувару» було продано майже 1,5 тис. тон картоплі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У тіньовому обробітку в Україні перебуває 8 млн га землі

У тіньовому обробітку в Україні наразі перебуває близько 8 млн га сільськогосподарської землі, повідомив заступник ...

David Montgomery Womens Jersey