Компанія Кернел створює маленьку Укрзалізницю, – Андрій Веревський

У компанії Кернел Андрія Веревського придумали, як вирішити логістичні проблеми агрокомпаній. Рецепт простий. Замість того, щоб подавати заявки на вивезення зерна Укрзалізниці, компанія Веревського пропонує колегам по бізнесу формувати склади самостійно. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «ЛІГА-Бізнес».

Ідея повинна сподобатися аграріям і трейдерам, які везуть товар з невеликих елеваторів. При розподілі техніки Укрзалізниця віддає пріоритет великих об’єктів, на яких можна відразу завантажити рухомий склад з 54 вагонів. Зерносховищ з такою потужністю в Україні тільки 70 з майже 900. Перший спільний потяг з 53 вагонів-зерновозів відправився в порт Чорноморськ по новому маршруту в кінці минулого тижня.

Ядро проекту – онлайн-платформа Transithub. Вона дозволяє учасникам аграрного ринку доповнювати маршрут поїзда зупинками на зручних для них залізничних станціях. Більшу частину вагонів навантажують на елеваторах Кернела, «попутники» доукомплектовують склад своїми вантажами. Інформація про маршрут публікується на сайті платформи і в телеграм-каналі.

Аграрії і трейдери можуть подати заявку із зазначенням точок навантаження зерна, назвою культури, кількістю потрібних вагонів і бажаним періодом навантаження. Кінцева ціна на перевезення формується після остаточного затвердження маршруту. Якщо він збігається з локацією елеватора компанії-заявника, зерно після навантаження відправляється по маршруту в порт призначення.

Система допоможе заощадити час, впевнені в Кернелі. У пілотному поїзді все вагони завантажили за 30 годин — що на 18 годин швидше за норму, розповідає керівник відділу забезпечення рухомим складом Кернела Михайло Кравченко. Поки новою опцією скористалися лише два гравці — сам Кернел і Almeida Group.

Готові співпрацювати з колегами в Астарті Віктора Іванчика і МХП Юрія Косюка. Як повідомили в компаніях, в системі вони зареєстровані, але поки випробувати новий логістичний підхід не вдалося — не збігалися маршрути. У компанії Агропросперіс з ресурсом знайомі в загальних рисах, але поки не оцінили на практиці. Розглядає можливість участі в проекті міжнародний трейдер Суффле Агро, запевнили в Українській зерновій асоціації.

Онлайн-сервіс Кернела може бути відповіддю учасників ринку на плани Укрзалізниці закрити десятки неприбуткових станцій. Восени минулого року залізничний монополіст заявив про намір заощадити близько 6 млрд грн за рахунок оптимізації маршрутів.

Проект повністю розробляв і фінансував Кернел. Згідно прайсів українських компаній, ціни на розробку аналогічного онлайн-сервісу коливаються в межах $1000-$5000.

Склад формують як з вагонів Центру транспортної логістики (входить в структуру УЗ), так і з власного вагонного парку Кернела. Ключовий ризик — все магістральні локомотиви перебувають у власності УЗ. Тяга в Україні в дефіциті, щоб орендувати локомотив, необхідно максимально завантажити поїзд.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *