Компенсація за вітчизняну сільгосптехніку: тепер лише через ДАР

Уряд змінив умови участі у програмі компенсації 25% вартості української сільгосптехніки без урахування ПДВ. Відтепер нею зможуть скористатися лише ті аграрії, які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР). Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства економіки, пише propozitsiya.com.

За словами заступника міністра економіки Андрія Телюпи, ці зміни допоможуть Україні виконати міжнародні зобов’язання:  

«До кінця 2025 року 80% держпідтримки агросектору має надаватись через ДАР. Це — не лише про цифрову прозорість. Це — про ефективність використання коштів, адресну підтримку і, зрештою, — про стимулювання попиту на українську техніку».

Крім цього, уточнили й вимоги до самих агровиробників. Щоб отримати компенсацію, потрібно, щоб не менше 75% проданої продукції за останній рік становили саме сільгосптовари або послуги. Для новостворених компаній цю норму рахуватимуть окремо по кожному звітному періоду.

Також змінили перелік документів, які мають подавати виробники техніки. Зі списку прибрали застарілу форму №1-П, а замість неї використовуватимуть чинну статистичну звітність.

У березні аграрії вже отримали першу компенсацію у 2025 році — 126,6 млн грн за придбану техніку у грудні 2024-го та січні 2025-го. Нові заявки за лютий і березень поки що в процесі розгляду.

Список доступної техніки постійно оновлюється. Зараз у ньому — 11 910 одиниць техніки та обладнання від 144 українських виробників.

Щоб отримати компенсацію, аграрій має:

  • Обрати техніку з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки.  
  • Придбати її.  
  • Подати заявку через уповноважений банк.
  • Виробники техніки, які хочуть потрапити до програми, можуть звернутися до Мінекономіки через офіційний сайт.

    Програма компенсації діє відповідно до постанови КМУ №130 і є частиною політики підтримки українського виробництва «Зроблено в Україні». Компенсацію можна отримати лише за техніку, у якій не менше 60% комплектуючих — вітчизняного виробництва. Для деяких категорій, як-от комбайни чи трактори, діють окремі умови.

    Джерело: propozitsiya.com

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *