Контроль небезпечних хвороб винограду

Рясні опади в комплексі з підвищеними температурами повітря, що спостерігалися практично по всій території України упродовж липня, створили сприятливі умови для розвитку та поширення хвороб винограду. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз UKRAVIT.

«Захист виноградників від комплексу хвороб у літній період — важлива складова технології вирощування цієї культури: адже за недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю хвороб це може призвести до втрати від 30% до 50% майбутнього врожаю, — зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. — Тому в умовах літнього агросезону — 2021, коли погодні умови сприяють поширенню таких небезпечних хвороб, як оїдіум, мілдью, сіра та біла гнилі тощо, я рекомендую профілактично та за перших ознак прояву проводити обробки фунгіцидами. Перевагу варто віддати комбінованим багатокомпонентним препаратам, оскільки вони володіють як профілактичними, так і лікувальними властивостями і забезпечують тривалий період захисної дії від широкого спектра поширених хвороб».

Для контролю мілдью та сірої гнилі у виноградниках рекомендовано застосувати комбінований фунгіцид Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Завдяки поєднанню двох діючих речовин він забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію і пригнічує постінфекційні стадії грибів. 

Проти мілдью та чорної плямистості експерт рекомендує обрати контактно-системний фунгіцид Цілитель (металаксил, 80 г/кг + манкоцеб, 640 г/кг). Фунгіцид швидко проникає всередину рослини і надійно її захищає навіть за несприятливих погодних умов поточного літа.

Крім того, інформує Олександр, в новому агросезоні компанія планує виводити на ринок інноваційний фунгіцид Тріафіт (дифеноконазол, 50 г/кг + диметоморф, 40 г/кг + металаксил-м, 40 г/кг). Це — єдиний трьохкомпонентний фунгіцид для захисту винограду та багатьох інших культур від збудників справжніх і несправжніх грибів. 

Дифеноконазол у його складі — системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, внаслідок чого ріст міцелію припиняється, і патоген гине.

Диметоморф — діюча речовина локально-системної дії. Це — інгібітор біосинтезу целюлози, що входить до складу клітинних стінок несправжніх грибів. Володіє захисними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями, а також тривалим періодом захисної дії і є ефективним проти всіх стадій розвитку патогенів. Диметоморф проявляє відмінні антиспоруляційні властивості: при застосуванні його до споруляції можна повністю призупинити цей процес. 

Металаксил-м — діюча речовина системної дії, що порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК-полімеразу. Вона володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями.

Тріафіт володіє одночасно профілактичними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями і має найбільш тривалий період захисної дії порівняно з іншими продуктами на ринку. Фунгіцид забезпечує найвищу ефективність у контролі мілдью та оїдіуму на винограді. При цьому завдяки поєднанню діючих речовин із різних хімічних класів, що володіють різними механізмами дії, він запобігає виникненню резистентності у патогенів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *