Короткочасна громадянська війна в росії обвалила ціни на фрукти в багатьох країнах регіону

країнах регіону />

За інформацією аналітиків, навіть одноденна громадянська війна на території росії із захопленням заколотниками та колишніми ув’язненими щонайменше одного великого міста і кількох важливих військових об’єктів у регіонах, призвела до обвалу цін на фрукти в багатьох країнах регіону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Різка девальвація російського рубля і блокування доріг призвели до неможливості поставок сезонних фруктів на основний ринок збуту. Внаслідок цього сьогодні стався різкий обвал цін на персик і нектарин у Грузії, Вірменії, Азербайджані, Ірані та Туреччині. Буквально за один день ціни на ці фрукти знизилися майже вдвічі – з $0,80 до $0,45 долара США за кг і тенденція зниження цін зберігається», – говорить Федір Рибалко, міжнародний консультант ФАО.

Очікується, що вже найближчим часом почнуть різко знижуватися оптові ціни на фрукти та овочі також у країнах Центральної Азії: в Узбекистані, Казахстані та Таджикистані. Однак, звісно, багато чого залежатиме від розвитку подій у росії. Оскільки зараз розпал сезону реалізації кісточкових фруктів, то ці новини є серйозним ударом по садівниках усіх країн регіону, адже у цих країн немає реальної альтернативи ринку росії.

Також, вже зараз на ринку самої росії відзначено стрімке зростання цін на фрукти, оскільки для розрахунків за імпортні фрукти імпортерам необхідно закуповувати валюту за новим курсом, та й самих фруктів вже не вистачає для задоволення попиту, тому що логістика порушена. З огляду на те, що падіння курсу рубля триває, то імпортери змушені закладати в ціну найгірший сценарій розвитку подій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *