Погодні умови на Черкащині несприятливі для картоплі

На Черкащині ситуація з ґрунтовою засухою не критична. Утім дефіцит опадів утримується із початку травня, розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За словами Віталія Постриганя, значний дефіцит опадів, який на Черкащині утримується з початку травня, став причиною ґрунтової засухи під ранніми хлібами:

«Погіршуються вологозапаси ґрунту і під пізніми та технічними культурами. На окремих площах південної частини Черкащини ґрунт сухий до глибини 70-80 сантиметрів. Волога присутня лише в глибоких шарах горизонту. Проте ситуація не критична».

«В озимих хлібів продовжується наливання зерна, тобто вимоги рослин до вологи незначні, а добре розвинена коренева система у цей період дозволяє витримувати засуху. Завдяки періодичним похолоданням, опадам, хоч дуже нерівномірним та незначним, частим росам, дія засушливих явищ не набула незворотного характеру для ранніх хлібів, пізніх та технічних культур», – пояснив Віталій Постригань.

Найбільш несприятливо агрометеорологічні умови складаються для картоплі, зазначив синоптик:

«На глибині 10 сантиметрів температура ґрунту становить 24-25º – дуже висока при якій уповільнюється та припиняється ріст бульб».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *