Для роботи зернового коридору росія не потрібна

На тлі заяв влади рф про вихід із зернової угоди українські експерти обговорюють необхідність відновлення цивільного судноплавства у Чорному морі за допомогою цивілізованих країн та без участі рф.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Нагадаємо, що 17 травня Україна, Туреччина, ООН та рф домовилися продовжити зернову угоду до 18 липня, але в ООН заявили, що повноцінно вона так і не запрацювала.

Керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко вважає, що активізувавши дипломатичну роботу Україна спільно з міжнародною спільнотою зможе відновити цивільне судноплавство у Чорному морі в разі виходу рф із угоди. Потрібно запропонувати дружнім для рф африканським країнам чи Китаю співпрацю в межах своєї «формули миру» для забезпечення продовольчої безпеки світу.

У склад зернової ініціативи окрім ООН та Туреччини можна включити міжнародну моніторингову групу з представників нейтральних країн, яка як третя сторона гарантуватиме, що на вхід та вихід з України прямують цивільні кораблі без військової продукції, атака яких з боку рф вважатиметься актом міжнародного піратства та тероризму.

«Представники нейтральних країн мають засвідчити, що цивільні кораблі заходять з Босфору до портів України без жодної військової компоненти, адже рф заявляє, що не погрожує цивільним судам. Тому наші дипломати мають добитися, щоб будь-яка атака таких кораблів з боку росіян вважалася актом міжнародного піратства та призводила до нових санкцій, аж до закриття Босфору для руху російських цивільних кораблів. Це посильне завдання для наших дипломатів, які вже навіть досягли згоди на поставку Україні літаків F-16», – розповів Головко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *