AgriChain Scout: догляд за посівами через смартфон — журнал Пропозиція

Система дає змогу швидко переглянути та співставити різні типи даних

Наразі є дуже багато систем та підходів щодо контролю стану посівів сільськогосподарських культур. Досить розповсюдженими є рішення на основі різноманітних діджитал-технології. У користуванні сучасного агронома чи керівника є дуже багато окремих додатків, які дають змогу приймати рішення щодо проведення тієї чи іншої операції на полях. У більшості випадків всі ці систем працюють як окремі продукти, що є головною проблемою для користувачів. Адже користувачам доводиться у ручному режимі об’єднувати просто величезні масиви інформації.

Однією із останніх розробок від IT-компанії AgriChain, яка покликана вирішити вищенаведені проблеми, є система управління моніторингом посівів AgriChain Scout.

Що робить AgriChain Scout?

Це система, яка зберігає та накопичує інформацію про посіви з різних джерел (метеостанції, супутникові дані, відео та фото з дронів, дані з системи GPS – моніторинг, звіти оглядів, історичні дані по сівозміні, виконаних роботах та ін.) для її подальшого аналізу та обробки. Вона швидко допомагає аналізувати стан великих масивів, створюючи рейтинг полів на основі оцінки NDVI. Інформація та звіти, зібрані в програмі, допомагають точніше оцінювати динаміку та поточний стан вегетації рослин, а, відповідно, вчасно приймати необхідні рішення.

Проблеми, які вирішує:

Відсутність єдиної системи, яка об`єднує різні типи даних (історичні, супутникові, аерофотозйомки)

Відсутність чіткої системи реагування на ризики (хвороби, шкідники, бур’яни)

Відсутність системного моніторингу та культури оглядів посівів

Відсутність динамічного прогнозування об’ємів агровиробництва

Наразі ця система пройшла випробування у одному із найбільших агропромислових холдингів України «Астарта-Київ». Детальніше про її роботу та можливості розповідає експерт із точного землеробства Полтавського регіону «Астарта-Київ» Едуард Міхеєв:

— AgriChain Scout застосовується у нас уже близько 3-х років. Система одразу значно полегшила роботу нашим агрономам та, головне, зробила її більш ефективною.

Бо як раніше було? Усі дані про поля фіксувалися в різних реєстрах, чи взагалі в записниках фахівців. Звичайно, вони десь губилися, інформація втрачалася, хтось щось не договорював, і не було можливості чітко проконтролювати, чи вчасно відреагував агроном на появу тих чи інших проблем на конкретному полі, проаналізувати стан даного поля в історичному розрізі, швидко переглянути та співставити різні типи даних.

Тобто, спрацьовував людський фактор, що негативно відзначалося на догляді за полями, особливо, проблемними, які потребують найбільшої уваги: які побило градом, чи постраждали від шкідників.

З початком же застосування AgriChain Scout все кардинально змінилося: тепер агрономи, які об’їжджають поля, одразу заносять всі дані про стан посівів та проблемні місця у додаток, також роблять фото та підвантажують їх туди ж. Таким чином, вся інформація про всі поля в обробітку компанії надходить до єдиної діджитал-бази, де ці дані відразу стають доступними для користувачів системи, що дає змогу в режимі реального часу переглядати та приймати рішення по конкретному полю, не перебуваючи безпосередньо в цьому місці, що є дуже доречно для нас як великої компанії.

Звісно, на виробництві буде потрібен спеціаліст, який буде контролювати усі ці звіти, виявляти, де є проблемні поля, шкідники, бур’яни. Вже на основі зібраної та попередньо опрацьованої інформації, просто з мобільного додатку можемо планувати подальшу роботу щодо вирішення проблем. Тобто, в будь-який час перевірити, що відбувається/відбулося на тому чи іншому полі, якими культурами засіяні, якими засобами оброблені, із застосуванням яких технологій; чи було швидко вирішено ту чи іншу проблему. І, відповідно, все тримати на конт­ролі й оперативно реагувати.

Завдяки використанню супутникових і аналітичних даних вдалося заповнити прогалини в методах аудиту, що дає змогу швидко отримувати й оцінювати інформацію по будь-якому полю. Величезним бонусом є те, що аналіз історичних супутникових зображень, оснований на даних супутникового моніторингу посівів, дає змогу нам ще ретельніше стежити за своїми полями і виявляти проблеми, які раніше були помітними або характер появи яких був не зрозумілий.

Чи змінилося щось в роботі щодо догляду за посівами через війну?

— Так, на жаль. Якщо раніше ми робили панорамні знімки полів з дронів, то зараз через військовий стан це заборонено. Тож нашим агрономам доводиться більше знімати вручну з більшої кількості ракурсів. Але ми пристосувалися, все йде за планом.

Чи застосовується скаутинг в інших процесах, окрім догляду за посівами?

— AgriChain Scout надає змогу моніторити весь технологічний процес – від обробітку ґрунту (які добрива внесли, яку кількість, на які ділянки і т.п.) до збору урожаю – вологість зібраної культури, урожайність, втрати після комбайну тощо. Завдяки скаутингу є також можливість в автоматичному режимі спрогнозувати майбутній урожай на основі зібраних даних.

Так завдяки наявності в системі погодних даних, інформації про агрохімічний склад ґрунту, історичних даних про вегетацію та схильність поля до зараження тим чи іншим видом бур’янів або шкідників за допомогою AgriChain Scout можна планувати розміщення сортів культур в сівозміні відповідно до рекомендованих норм, та впливу на них зазначених факторів.

Тож, як бачимо, український діджитал-фронт сьогодні також на передовій, а фахівці AgriChain не припиняють працювати над створенням нових агропомічників та вдосконаленням уже наявних.

А. Сухина,  [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *