Ліван скасував арешт судна з краденим українським зерном під тиском росії, — Ігор Осташ

4 серпня суд у ліванському Тріполі зняв арешт із сирійського суховантажного судна Laodicea з вкраденим російськими окупантами українським зерном. Посол України в Лівані Ігор Осташ розповів, як і чому Ліван скасував арешт судна з викраденим росією українським зерном.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.

«У нас була дуже серйозна позиція. Ліванську позицію проти нас очолював сам міністр інфраструктури Лівану, який відповідає і за порт, і за митницю. Вони робили нам максимальну обструкцію і впливали на ситуацію, яка відбувалася. Незважаючи на це, нам удалося і заарештувати, і взяти зразки, і довести, що це крадене борошно», — розповів Осташ Радіо НВ.

Дипломат пояснив, що уряд Лівану опинився «між двома вогнями».

«З одного боку, потужний пресинг і росії, і Сирії, і всіх, хто за ним стоїть, а з іншого боку — Україна. Було дуже складно, було дуже багато політичних впливів на цей процес. Ми просто спостерігали це за свідченнями, виступами, заявами російського посольства в Лівані, за заявами сирійського посольства в Лівані, сирійського МЗС. Це був дуже потужний пресинг на Ліван, абсолютно очевидний», — сказав посол.

Він додав, що на посольство чинили тиск — «були погрози, переслідування». Однак дипломатам вдалося здобути докази викрадення українського зерна росією.

Осташ також розповів, що рішення про зняття арешту з російського судна головний прокурор Лівану прийняв до того, як надійшли реальні свідчення та документи з Офісу генерального прокурора України.

«Було проведено їхнє розслідування, але ми розуміємо, що рішення було таке, аби просто проблема зникла. Ми розуміємо, що це приватний бізнес, приватний корабель, приватні бізнесмени намагалися купити це борошно. Тому також треба розуміти, що ліванська держава зробила все можливе, щоб не допустити на ліванський ринок цю крадену продукцію», — пояснив дипломат.

Він також заявив, що затримання судна з краденим зерном на 144 години — «це дуже велика перемога».

«Нам удалося заарештувати це судно, майже взяти зразки для експертизи. І найголовніше — здобути доказ, що це було судно з краденим борошном із України, зокрема з Криму. Нас три дні не допускали до судна, ми його вчора відкрили. Це дуже важливо, коли ти ловиш злодія за руку. … Ми побачили мішки — вісім тисяч тонн борошна і майже дві тисячі тонн ячменю. На цих мішках дуже чітко написано: Красногвардейский элеватор. Тобто це зерно було перемелено у Красногвардійську, у Криму, на українській території. Це беззаперечний доказ того, що вони прибули сюди з краденим вантажем», — розповів Осташ.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *