Мартинюк висловився проти виділення підтримки з розрахунку на гектар

На десятій Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні», яка відбулася 12 грудня 2018 року у Києві, розглядалися питання державну підтримки українського АПК. Також, відбулася дискусія про те чого більше бояться інвестори АПК, з огляду на ситуацію в Україні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на офіційну сторінку першого заступника Міністра агропромислової політики та продовольства Максима Мартинюка у Facebook.

«Моя світоглядна позиція полягає в тому, що український Агропромисловий комплекс досяг такого рівня, який дозволяє не калькувати європейську систему дотацій (тим більше, що ставлення до неї неоднозначне навіть всередині ЄС). Якщо чесно, то в нас немає мети, та й немає ресурсу, щоб роздавати гроші на гектар. Такий підхід нічого не стимулює. Тому в наступному році ми зосередимося на підтримці галузей, які найбільше цього потребують, насамперед це тваринництво. Але попри критику ми хотіли б, щоб вони продовжували діяти, оскільки лише за три роки і в подальшому майбутньому, стане очевидна їх ефективність», – зазначив міністр.

Як каже Мартинюк для нього ринок землі – це спільний біль кожної зацікавленої в ньому людини.

«Я послідовний прихильник земельної реформи, але є очевидним, що політичної волі для голосування за законопроект «Про обіг…» зараз немає. Тому ми послідовно займаємося тим, що один за одним нівелюємо міфи, що супроводжують це питання», – сказав Мартинюк.

Також сьогодні під час панельної дискусії на десятій Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні» дискутували, чого більше бояться інвестори: воєнного стану чи послідовних виборів?

«Дійшли висновку, що зважаючи на параметри українського АПК інвестори нічого з того не бояться і цифри «70 млн тонн врожаю, 45 млн+ тонн експорту» перекривають можливі перестороги. Погана новина в тому, що ці проблеми будуть поглиблюватися по мірі зростання валу врожаю. Хороша – в тому, що Уряд передбачив суттєву допомогу на їх вирішення, і в бюджеті на 2019 рік із загальним аграрним кошторисом на рівні 6 млрд гривень програми підтримки поширені і на проекти із переробки та зберігання сільгосппродукції» – додає Мартинюк.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *