Миколаївський порт віддав близькій до фігурантів НАБУ фірмі 188 мільйонів на днопоглиблення

Адміністрація Миколаївського морського порту 15 січня за результатами тендеру замовила фірмі «MDCL Mediterranean Dredging Company Limited» («MDCL», Кіпр) днопоглиблення на $7,13 млн, або 188,35 млн грн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інтернет видання «Наші гроші».

Цьогоріч на підхідному каналі порту Миколаїв і на підхідному каналі та в акваторії порту Дніпро-Бузький виконають днопоглиблення загальним обсягом 892 тис куб. м із відвезенням ґрунту на відстань 10-17 км у середньому по $8, або 211 грн. за кубометр.

Торік адміністрація морського порту «Южний» замовила «China Harbour Engineering company Ltd.» («CHEC», Китай) днопоглиблення на підхідному морському каналі та в операційній акваторії першого ковша Сухого лиману з вивозом ґрунту на меншу відстань 8-10 км. Воно коштувало відповідно по $7, або 173 грн. та $8, або 213 грн. за кубометр.

Ціна угоди з «MDCL» на 11% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 211,19 млн грн.

Єдиним конкурентом була китайська «CHEC», завдяки чому аукціон виявився дуже активним, а «MDCL» знизила ціну на 10%. «CHEC» перемогла з нижчою на 446 грн. ціною, проте замовник відхилив її за недоліки розрахунків. Китайці оскаржили своє відхилення в АМКУ. Адмінколегія задовольнила скаргу, бо закон «Про публічні закупівлі» не передбачає відхилення після торгів за відсутність чи невідповідність розрахунків. Однак Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Віталія Амельохіна за позовом «MDCL» визнав протиправним і скасував рішення АМКУ. А суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Наталія Бужак підтримала вказане рішення першої інстанції. І замовник отримав право укласти договір із кіпрською «MDCL».

У січні 2018 року фірма «MDCL» отримала від ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» земснаряд «Severodvinskiy» вартістю 11,66 млн грн. «MDCL» у суді першої інстанції представляли Тур Ю.М. і Янкович В.О., які раніше були представниками того ж самого «Техморгідрострой Миколаїв».

До інформації, «Техморгідрострой Миколаїв» і «Северодвинский» фігурують у кримінальній справі НАБУ щодо заволодіння у 2015-2016 роках коштами ДП «Адміністрація морських портів України» шляхом закупівель за завищеними цінами послуг із днопоглиблення у Бердянському та Маріупольському морських портах.

Торік АМКУ оштрафував «Техморгідрострой Миколаїв» на 76,43 млн грн. і ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» на 3,64 млн грн за змову на торгах «АМПУ» по днопоглибленню, а цьогоріч «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» програла першу інстанцію щодо відміни штрафу.

Нині «MDCL» подала аналогічний договір від 2017 року з кіпрською «Marteam Ltd» про днопоглиблення в порту Лімассол і документи на землесоси «EDT Yam» (Кіпр), «EDT Simi» (Кіпр) та «Ginger» (Канада) і мале судно «Шторм-450», яке належить ПП «Гриф».

Також вона не надала свідоцтво Регістру судноплавства України на днопоглиблення, бо законодавство Кіпру не передбачає цього документу, але в червні все ж його отримала.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *