У 2018 році вітчизняні аграрії встановили абсолютний рекорд за обсягами експорту сільгосппродукції, – Микола Пугачов

У 2018 році продукція АПК склала 39,8% у експорту з України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на заступника директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондента НААН Миколу Пугачова.

За його словами, характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами поставок сільгосппродукції на зарубіжні ринки.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками 2018 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму $18,8 млрд, побивши рекордний показник 2012 року у $18,2 млрд.

За оцінками науковців НААН, вирішальним для зростання експорту продукції АПК торік стало збільшення обсягів поставок до двох ключових регіонів – Азії та Європейського Союзу.

У 2018 році Азія залишилась основним імпортером вітчизняної агропродукції. Обсяги експорту до країн цього регіону торік збільшилися до $8 млрд. Це майже на 4% перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у $7,7 млрд, встановлений у 2017 році. Частка азійських країн склала торік 42,6% від загального експорту української сільгосппродукції.

Найвищої позначки у 2018 році сягнув експорт аграрної продукції українського виробництва до країн – членів ЄС. Його обсяги становили $6,3 млрд, перевищивши рекордний показник 2017 року у $5,8 млрд. При цьому частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала минулого року 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки дещо знизилися у порівнянні з 2017 роком і становили $2,3 млрд – 12,2% у експорті вітчизняної сільгосппродукції.

Зниження експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД, яке тривало протягом останніх років, припинилося. З 2017 року є тенденція поступового збільшення обсягів поставок до цього регіону. Торік обсяги поставок сільськогосподарської продукції до країн СНД незначно (+10,3%) збільшилися – до $1,5 млрд, забезпечивши їм 8% від експорта агропродовольства.

В цілому ці чотири регіони закуповують понад 96% аграрної продукції українського виробництва, поінформував Микола Пугачов.

Лідерство у топ-10 імпортерів української агропродукції вже третій рік утримує Індія. Обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції до цієї країни склали минулого року $1856 млн. Торік частка Індії у вітчизняному експорті агропродовольства становила 9,9%.

Основними споживачами вітчизняної сільгосппродукції також стали: Китай ($1172 млн), Нідерланди ($1162 млн), Іспанія ($1042 млн), Єгипет ($889 млн), Туреччина ($801 млн), Італія ($738 млн), Німеччина ($667 млн), Польща ($657 млн) та Саудівська Аравія ($589 млн), що забезпечило трохи більше 50% валютних надходжень.

Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту стали зернові культури, олія, насіння олійних культур, макуха, м’ясо та субпродукти, на які припадає близько 81% його обсягів, підсумував Микола Пугачов.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *