Важливим завданням Мінагрополітики є сприяння розвитку галузі бджільництва та виробництву високоякісної і натуральної медової продукції. Наразі міністерство вже працює над удосконаленням механізмів державної підтримки пасічників, оновленням вимог до меду, які будуть відповідати вимогам ЄС та світовим вимогам та оптимізацією регуляторних вимог до медоварів України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.
Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час круглого столу, присвяченому виробництву медових напоїв 11 липня. Участь у заході взяли голова комітету підприємців АПК при ТПП Олег Юхновський, радник з питань сільського господарства Посольства Франції Ніколя Перрен, народні депутати, представники галузевих асоціацій, наукових закладів, керівники сільськогосподарських підприємств.
«Якщо бджолярі зареєстровані як сімейне фермерське господарство або створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив із заготівлі та переробки продукції бджільництва, вони можуть користуватися усіма напрямами державної підтримки фермерства. Крім того, за напрямом здешевлення вітчизняної с/г техніки і обладнання у Мінагрополітики працюють над змінами до переліку, щоб спеціально для бджолярів доповнити його обладнанням іноземного походження», – відмітив Віктор Шеремета.
Він додав, що цього року міністерством підготовлено та направлено на державну реєстрацію наказ про затвердження вимог до меду, який націлений на впорядкування внутрішнього ринку продукції бджільництва та розвитку експортного потенціалу галузі. Для підготовки виробників меду наказом передбачено перехідний період до 1 січня 2023 року.
Крім того, до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у період 2016-2017 рр. внесено зміни, якими спрощено процедури отримання ліцензій для малих виробників в тому числі медових напоїв. Також змінами до Податкового кодексу України (№ 2628-VIII від 23.11.2018) переглянуто акцизні ставки на деякі спиртові напої.
Під час круглого столу учасники обговорили сучасний стан та шляхи подолання проблем у виробництві медових напоїв, удосконалення державної політики, формування сучасного українського бренду – мед питний, український та міжнародний досвід у цій сфері.
Довідково:
Організатори заходу – Комітет підприємців АПК при ТПП України у партнерстві з Посольством Франції в Україні та ТМ «Меди Межиріччя».
Джерело: propozitsiya.com