Мінагрополітики суттєво переоцінило вартість землі в Україні

Мінагро суттєво переоцінило вартість землі в Україні: в реальності її ціна на 13 тисяч гривень нижча. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Середня ціна 1 га ріллі в Україні на 1 серпня становить 26,8 тис. грн. Такого висновку дійшли експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на основі даних Держгеокадастру.

Проте в Мінагрополітики заявляли про іншу суму: за підрахунками міністерства, середня ціна за гектар становить 40 тис. грн.

Різниця в озвучених сумах пояснюється тим, що в міністерстві брали загальну кількість зареєстрованих угод та їх ціну. Тобто в розрахунок було також внесено ділянки вартістю 700 тис. грн за га.

Такі ділянки зазвичай розташовуються в Київський, Одеській та Львівській областях та купуються для будівництва, а не для сільського господарства. Експерти УКАБ брали до уваги тільки ціну відчуження ріллі площею понад 1 га.

В асоціації також пояснили, чому середня ціна наразі доволі низька. Це обумовлено невеликою кількість укладених угод та нижчою НГО (нормативною грошовою оцінкою 1 га) проданих земельних ділянок із піщаними ґрунтами та на схилах. Така тенденція спостерігається в половині областей України.

В УКАБ прогнозують, що динаміка угод підвищиться після розблокування нотаріальних дій. Це, своєю чергою, дасть конкретнішу картину ціни за 1 га сільгоспземлі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *