Стартувала акселераційна програма підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні. Програма реалізується за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Kyiv School of Economics. В рамках ініціативи стартапи в сфері гумрозмінування отримають різноманітну підтримку, результатом має стати втілення нових сучасних рішень у сертифіковані вироби та технології.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.
«Масштаб проблеми, з якою зіштовхнулася Україна – безпрецедентний. Потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами вважається близько третини території країни. Тим не менш, ми маємо амбітну мету – повернути до господарської експлуатації протягом наступних 10 років до 80% цих земель. Реалізувати завдання допоможе впровадження та застосування сучасних технологій. Ми підтримуємо вітчизняне виробництво техніки та обладнання для розмінування, а також розвиток інновацій в цій сфері. Переконана, що технології, розроблені в Україні, не лише допоможуть швидше очистити територію нашої держави, але й стануть згодом статтею експорту», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Акселераційна програма підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні передбачає, зокрема:
- Навчальні курси з підприємництва;
- Менторську підтримку від галузевих експертів;
- Реальні випробування технологій на полігоні;
- Peer-to-peer взаємодію та підтримку.
«KSE започатковує акселераційну програму для компаній у сфері розмінування. Учасники навчатимуться підприємництву, випробовуватимуть свої проекти на полігонах і зможуть (але звісно якщо буде якість ідей і компанії) залучити інвестиції для їх розвитку. Розмінування — ключовий пріоритет тому, що вибухонебезпечні предмети є на всій території України, яка зазнала бойових дій. Ми хочемо значно прискорити процес розмінування, щоб він не зайняв 20 років, як за прогнозами. Через такі акселераційні програми, розвиток технологій і залучення людей та підприємців. В ідеалі, потрібно досягти рівня, де роботи, а не люди, працюватимуть у сферах з високою загрозою вибухів. Розвиток високотехнологічного суспільства визначить відновлення України», – зазначив Тимофій Милованов, Президент Київської школи економіки.
Учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу чи технології.
Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням.
Джерело: propozitsiya.com