Модно, бо природно. Або як Марченки на Сумщині успішно вирощують 40 видів овочевих культур

Родина Марченків

У селі Клишки Шосткинського району на Сумщині обійстя Марченків покаже будь-хто з односельців. Адже його господарі Андрій Миколайович та Світлана Олександрівна місцеві — давно живуть й працюють у селі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Урядовий кур’єр».

Подружжя має трьох дівчат-красунь, які допомагають батькам у господарстві. Уже два десятиліття Марченки утримують овочеве господарство, яке з 2004-го набуло статусу органічного, а його організатори та власники неухильно прокладають шлях до здорового харчування.

З 1999 року взялися вирощувати овочі: огірки, помідори, капусту, моркву, цибулю. Однак із часом не тільки зрозумів, а й жахнувся: це ж стільки хімічних засобів доводиться застосовувати, аби виростити врожай. Без мінеральних добрив, інших штучних компонентів уже годі було уявляти майбутнє виробництво хоч у теплицях, хоч у відкритому ґрунті.

На початку 2000-х, на очі трапилися публікації про органічне виробництво, досвід фермерів Європи, які на полях навідріз відмовлялися від хімзасобів, чим привернули увагу до нових методів господарювання. Упевненості додало знайомство з активним поборником органічного землеробства Борисом Бубликом (світлої пам’яті) з Харківщини. 

Так крок за кроком «Світовоч» досяг широких овидів на ринку органічних овочевих культур, адже нині його продукція добре знана і затребувана в усіх куточках України, починаючи із Сумщини та столиці й закінчуючи населеними пунктами Закарпаття, Харківщини, Волині, Чернігівщини.

Нині Марченки на 30 сотках вирощують майже 40 видів овочевих культур, з яких 24 уже сертифіковано. Мають 1000 квадратних метрів теплиць: 400 — зимові, решта — плівкові.

Інтенсивності виробництва можна по-доброму позаздрити: за рік господарі збирають не менш як три-чотири врожаї, оскільки вже давно практикують змішані посіви, тобто всівають ті чи ті культури, щоб уникати їхнього моновирощування. Так вдається не тільки запобігати хворобам і появі бур’янів, а й збільшувати віддачу кожного квадратного метра землі.

Андрій демонструє, як після зелені садить помідори, огірки, а потім, зібравши врожай, знову висіває кріп, петрушку, селеру та іншу зелень. З одиниці площі збирає не менш як 35 кілограмів помідорів та 45 — огірків.
На наступний рік господар має намір створити три нових робочих місця, бо вже очевидно, що йому бракує часу. 

Органічні овочі коштують значно дорожче, ніж звичайні із супермаркетів. Але ціна цілком відповідає затратам, які часто непередбачувані й навіть не можуть бути у традиційних кошторисах.

За словами директора департаменту АПР Сумської ОДА Олександра Маслака, нині на Сумщині працюють структури, де вирощують органічну продукцію. І всі вони, зокрема «Світовоч», знаходять активну допомогу і підтримку від держави завдяки відповідним бюджетним програмам.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *