Главная / АГРОНОВИНИ / На Черкащині валовий збір цукрових буряків очікується в межах 360 тис. тон

На Черкащині валовий збір цукрових буряків очікується в межах 360 тис. тон

Цукровий буряк — провідна технічна культура України, яка досить вимоглива до тепла, світла та вологи. Раннє накопичення тепла, швидке прогрівання та підсихання грунту дозволило аграріям Черкаської області в ранні строки розпочати сівбу цукрових буряків. Про це повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань на своїй Фейсбук-сторінці. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр «УкрЦукор».

Проте у зв’язку з високою температурою грунту, частина запланованих площ виявилася недосіяною. Тому площа, засіяна в цьому році цією культурою, є найменшою за роки існування області — 8,4 тис. га.

Погодні умови початку вегетаційного періоду культури були цілком сприятливими для росту та розвитку, що підтверджено спостереженнями агрометеорологів на тестових полях області.

Проте, у зв’язку зі спекотною посушливою погодою червня, умови для росту кореня були вкрай несприятливими. Та й зволоження грунту швидко погіршилося до недостатніх значень. Але навіть за нетипово високих для червня температур та дефіциту опадів на більшості площ, за рахунок високої вологості повітря в денні години, відсутності інтенсивних суховіїв та тривалих рос, рослини відновлювали тургор в нічні та ранкові години і стан посівів утримувався на непоганому рівні.

Динаміка урожайності цукрового буряка з 1990 по 2018 роки показує значні коливання. Проте прослідковується чітка тенденція до її збільшення. Це відбулося саме завдяки запровадженню нових агротехнічних заходів.

Варто зазначити, що саме в останні роки спостерігалася найбільш висока врожайність, а рекордсменом став 2018 рік, коли в середньому по області було зібрано 518 ц/га. Найбільш низький врожай, за рахунок поєднання повітряної та ґрунтової засухи, було зібрано в 1999 році — в середньому 144 ц/га.

Агрометеорологи Черкаського обласного гідрометцентру обрахували основні агрометеорологічні фактори і прогнозують непоганий середньообласний врожай цукрового буряка в межах 430 ц/га.

Валовий збір, з урахуванням засіяних площ, — в межах 360 тис. т.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Концентрація землі в одних руках може зменшитися в 4 рази, — Разумков

Дмитро Разумков Дискусії з питання концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках ведуться навколо 50 ...

David Montgomery Womens Jersey