На Чернігівщині рекордний врожай картоплі стримує ріст закупівельних цін

Збір картоплі в Чернігівській області практично закінчився, виробники у цьому році фіксують рекордну урожайність. За повідомлення Департаменту агропромислового розвитку Черніговської ОВА цього року на теренах Чернігівської області було посаджено 68 668 га картоплі, що на 4,4% менше ніж минулого року. І якщо у минулому році середня урожайність картоплі склала 20-25 ц/га, то в цьому майже вдвічі більше – 35-50 ц/га.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 0462.ua.

Загалом, бойові дії на частині територій області вплинули на терміни посадки картоплі. Аграрні підприємства та приватні господарі, які вирощували картоплю, мусили відтермінувати посадку через необхідність розмінування сільськогосподарських угідь. Також і цьогорічна весна виявилася затяжною та холодною.

Навесні додатково виник дефіцит на дизельне паливо, що спричинило ріст ціни на нього, яка і на сьогодні становить близько 55 гривень за літр.

«На сьогодні ще не завершено збирання врожаю, однак за оперативним даними його обсяги по всім категоріям господарств та врожайність будуть вищими за минулорічні показники», – вважає директор аграрного Департаменту ЧОВА Олег Крапивний.

Враховуючи, що раціональна норма споживання картоплі на людину складає 124 кг на рік, то обсяги прогнозованого врожаю картоплі на Чернігівщині на одну людину будуть більшими у 9 разів.

На думку біолога, викладача НУ «Чернігівський Колегіум імені Т. Г. Шевченка» Григорія Мачульского, високій урожайності картоплі цього року сприяли погодні умови, високий агрофон та передові технології вирощування.

Така висока врожайність картоплі цього року не могла не вплинути на вартість цього найпопулярнішого серед українців продукту. Не дивлячись на загальне зростання цін на всі продукти, в тому числі і на овочі, закупівельні ціни на картоплю у 2022 році на Чернігівщині залишились на рівні минулого року. Станом на кінець вересня її можна купити до 5,00 грн/кг і залежить від місця та обсягів закупівлі, сорту, розміру.

Зрозуміло, що у магазинах і на ринках традиційно ціна на картоплю буде трохи вищою. Але все одно, порівнюючи ціни на картоплю в Україні і Європі, чернігівська картопля зараз коштує мінімум у 3-4 рази дешевше, ніж європейська. А в деяких країнах Європи картопля дорожча за українську у 10 або навіть у 20 разів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *