На кредитування аграріїв за програмою 5-7-9 виділять 67 млрд гривень

Програми підтримки аграріїв у 2023- му році будуть продовжені, заявив народний депутат, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час комітетських слухань.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

За словами Олександра Гайду, у 2022-му році прямі збитки і непрямі втрати у сільському господарстві перевищили 40 млрд. доларів. Але українські аграрії продовжили працювати. Деякі галузі навіть збільшили експорт, як наприклад, молочна.

«Минулого року ми з народними депутатами та Мінагрополітики підтримали наших фермерів державними програмами, грантами, залучали міжнародну допомогу, аби ті, хто годує Україну та світ, могли і далі це робити», — зазначив Олександр Гайду.

Під час зустрічі аграрії розповіли про проблеми, які лишаються і цього року: труднощі з логістикою, зменшення обсягу виробленої продукції та здешевлення сировини, здорожчання палива, проблеми з енергопостачанням, замінування територій. Усе це наслідки повномасштабного вторгнення росії.

Аби мінімізувати негативні наслідки для підтримки фермерів у 2023 році працюватиме кредитна програма «5-7-9», на яку передбачено 67 мільярдів гривень, ще 1 мільярд гривень планується спрямувати на гранти для бізнесу, в тому числі на сади та теплиці, ще 200 мільйонів гривень на зрошення земель.

В той же час міжнародні партнери — представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні, Світового банку проінформували про підтримку фермерів на цей рік, аби більше підприємців могли скористатися цими можливостями.
Зокрема, планується міжнародна допомога на придбання сушарок і генераторів для аграріїв, для підтримки тваринництва та на розвиток альтернативних джерел електроенергії.

«Дякуємо аграріям за роботу під час воєнного стану. Підтримуємо аграріїв — підтримуємо продовольчу безпеку усього світу», — підкреслив Олександр Гайду.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *