На Львівщині агрофірма обробила з дронів соняшникові поля, через що у селян біля будинків погоріла городина

До Бродівської міської ради звернулися мешканці села Королівка з повідомленнями про те, що агрофірма, яка господарює поруч із їхніми фермерськими господарствами, обробляла хімікатами свої соняшникові поля та завдала шкоди прилеглим земельним ділянкам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на varta1.com.ua.

Як повідомили у Бродівській міській раді, відповідно до чинного законодавства, Бродівська міська рада ініціювала позапланову перевірку Держпродспоживслужби по цьому факту.

Комісія виїхала на місце події та виявила рослини з численними опіками від хімікатів на полях і присадибних ділянках. Постраждав врожай капусти, кукурудзи, заготована на корм тваринам трава.

Державний фітосанітарний інспектор Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Ярослав Лободзець, запевнив фермерів, що препарат, який використовувала агрофірма, не проникає в корінь рослин та не залишає небезпечних речовин в продуктах через 7 днів після застосування.

Разом з тим опіки зупиняють розвиток рослин, то ж запланованих об’ємів врожаю вже не очікують. Також оброблення полів хімікатами за допомогою дронів дозволено лише за умови дотримання санітарних зон — від поля до житлових будинків має бути не менше 1 кілометра. У селі Королівка від оприскування погоріли навіть квіти біля будинків.

Ситуацію ускладнює те, що агрофірма зареєстрована та має головний офіс у Волинській області, то ж до роботи мають бути залучені фахівці ГУ Держпродспоживслужби з Волині і Львівщини.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *