На Львівщині все більше охочих вирощувати фундук

На Львівщині розширюють площі під вирощування фундука. Підприємець Олександр Батьковець з Новороздільської громади вирішив спробувати вирощувати цю культуру і засадив 25 гектарів саджанцями горіхів. Він отримав від держави грант на понад 6 мільйонів гривень за програмою «Свій сад».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Раніше Олександр Батьковець вирощував гречку та інші традиційні культури. А віднедавна вирішив зайнятися садівництвом. Підприємець засадив 25 гектарів саджанцями фундука. Розповідає, що раніше ця земля була малородючою, тож довелося довго її розрівнювати та розчищати.

«Фундук – це культура, яка на 20% тільки задовольняє попит нашої держави. Решта закуповується. Вивчали досвід закарпатських товаришів, вони займаються цим років 5 і більше, і вирішили вирощувати. Взяли землю в оренду. Два роки ми її підготовлювали», – каже підприємець.

Олександр Батьковець каже, що посадити сад йому вдалося завдяки державній програмі. Він виграв грант на понад 6 мільйонів гривень і вже найняв десяток працівників. А у майбутньому, коли фундук почне плодоносити, планує закупити ще й обладнання для переробки горіхів.

«В нас дотепер був такий аграрний бізнес, який приносив тільки поля, тобто пшениця, соя, жито, гречка, інші такі культури, які сіяли. Вирощування садів – це насправді дуже добре для нашої громади, оскільки на таких речах, на таких садах має працювати трохи більше людей, ніж в звичайному полі. А це – наші податки, наші робочі місця», – розповідає керівниця Новороздільської громади Ярина Яценко.

За грантовою програмою «Свій сад» на Львівщині найбільше охочих вирощувати крім фундука також і лохину, говорить директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман:

«Десять заявок вже є погоджено і сім з них вже є профінансовано. Якщо дивитися в масштабах України, то Львівська область знаходиться на четвертому місці за обсягом фінансування, за кількістю поданих заявок, за площами нових насаджень, які будуть висаджені в межах цієї програми».

За словами Тетяни Гетьман, підприємці, які отримали гранти, протягом п’яти років мають повернути державі 50% від суми у вигляді податків і зборів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *