На Одещині від нестачі вологи гине озимина

На півдні країни склалася критична ситуація у сільському господарстві. Через відсутність опадів аграрії ризикують втратити майже все, що посіяли цієї осені.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на podrobnosti.ua.

В деяких районах Одещини області протягом року взагалі не було опадів, а в деяких — дощі хіба що намочили землю. Тож осінню посівну кампанію фермери проводили на власний страх і ризик.

Фермер Володимир Погорілий показав поле, яке засіяли у вересні. Озима пшениця ледве зійшла. Така ж ситуація з ріпаком та ячменем.

«Вона, дивіться, абсолютно не дала нічого! Ось: два, три листочки тільки вилазить! А має бути? А має бути вже кущ! Вона виживає! Вона не росте, вона виживає: бореться за життя!»

Все це загрожує тим, що озимі сходи можуть просто не пережити зиму — пояснює аграрій.

«Якщо не набере рослина достатньо цукрів, якщо воно не розкущиться увійде в зиму таким ослабленим, то звичайно, така рослина має дуже великі шанси загинути».

У Департаменті аграрної політики наводять статистику: наразі на Одещині озимина зійшла лише на двадцяти відсотках полів. І майже половина сходів вже загинули.

«Ми зможемо казати більш впевнено через місяць, але я хочу сказати, що якщо впродовж двох-трьох тижнів Одещина, особливо південь, не отримає опадів, то там буде вісімдесят відсотків гибелі», — розповіла Алла Стоянова, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства і земельних відносин Одеської ОВА.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.