На Сумщині розмінували всі сільськогосподарські землі

На Сумщині піротехніки ДСНС прозвітували про закінчення запланованих робіт з розмінування земель сільськогосподарського призначення. Йдеться про поля, розташовані на відстані 20 км і далі від кордону з державою-агресором.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Голос України.

Загалом це майже 1760 га — звільнення їх від вибухонебезпечних предметів почалось одразу після деокупації області у квітні 2022-го. На той час, як вважали, Сумщина була засмічена «подарунками рашистів» найбільше в Україні.

Наразі в області через ворожі обстріли та іншу небезпеку, пов’язану з війною, не обробляється понад 200 тис. га землі, а в обігу перебуває приблизно 1 млн 75 тис. га посівних площ.

Найбільше, майже 77 відсотків, зайнято під зернові та зернобобові культури. Кукурудзою засіяно 280 тис. га, соняшником — 257 тис. га, соєю — 138 тис. га. Традиційно багато на Сумщині гречки — понад 17 тис. га.

На розмінованих полях посіяли соняшник та кукурудзу на зерно, частина землі поки що вільна та готується під озимі культури, урожай яких збиратимуть уже наступного 2024 року. Це території чотирьох громад.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *