Народний депутат пропонує викупити у аграріїв 10 млн т врожаю

Народний депутат Дмитро Соломчук пропонує створити спецфонд «Зерно України», та за фіксованою ціною викупити в аграріїв близько 10 млн. тонн врожаю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Дмитра Соломчука.

«На сьогодні українські аграрії опинились в складній ситуації: низькі ціни на вирощену продукцію внаслідок логістичних проблем та, водночас, висока закредитованість агросектору (на рівні близько 100 млрд. грн). Враховуючи величезні ризики, вважаю за необхідне не збільшувати програми по кредитуванню, залишивши на існуючому рівні, а створити спецфонд «Зерно України», під який здійснити випуск ОВДП та за фіксованою ціною викупити в аграріїв біля 10 млн. тон врожаю з подальшим відповідальним зберіганням на приватних сертифікованих елеваторах та страхуванням на випадки військового ураження по програмі, яку реалізовує Міністерство економіки, з можливістю дострокового викупу даної продукції із врахуванням вартості зберігання. Це найшвидше рішення, яке дасть аграріям «ковток повітря», – пояснив Дмитро Соломчук.

З його слів, аграрії будуть мати можливість погасити частину кредитних зобовʼязань, виплатити плату за оренду паїв, провести осінньо-польові роботи.

«Пропоную Премʼєр-міністру України Денис Шмигаль Міністерство аграрної політики та продовольства України в терміновому порядку провести відповідну нараду із залученням народних депутатів – членів Комітет аграрної та земельної політики Верховної Ради та прийняти необхідні рішення для спасіння агросектору. Впевнений у підтримці пропозицій більшістю колег з аграрного комітету Верховної Ради України», – заявив народний депутат.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *