Україна нарощує темпи експорту агропродукції

Темпи експорту агропродукції залізничним транспортом у жовтні зростають. Україна відвантажує агропродукцію на експорт залізницею в середньому близько 300 тис. тонн на тиждень. За умови збереження даного темпу, загальний експорт у жовтні може скласти близько 1,2 млн. тонн на місяць.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Робота перевантажувальних «сухих» терміналів на кордоні забезпечує близько 80% всіх відправок залізницею з завантаженням агропродукції у європейські вагони.

В напрямку західного кордону загальна середньодобова передача зернових вантажів та продуктів переробки на 9 жовтня (за 8 днів) складає 519 вагонів за добу. Протягом останнього тижня загальний показник збільшився на 40 вагонів/добу або +8.35%. Деякі європейські оператори євровагонів вводять додаткові потяги в роботу, що дозволить опрацьовувати більше експортних відправок агропродукції з України та завантажувати «сухі термінали». 

В напрямку морських портів здійснена рекордна кількість відвантажень залізничним транспортом з моменту припинення дії зернового коридору. Експортери відновили відправку вантажу в морські порти та відправили за першу декаду жовтня близько 70 тис. тонн.

Також зріс експорт агропродукції автомобільним транспортом: в період з 01 по 09 жовтня він склав 157 тис. тонн, порівняно з 154 тис. тонн в вересні та 134 тис. тонн в серпні за аналогічний період. В структурі експортного перевезення автомобільним транспортом суттєво зросла частка сої до 19 тис. тонн, що перевищило показник відвантаження олії на рівні 17 тис. тонн та ріпаку в аналогічній кількості.

Поступово відновлюється відвантаження альтернативним морським коридором Чорного моря. Основу відвантажень, що здійснюються з чорноморських портів, складають залишки на складах з моменту припинення дії попереднього «зернового коридору». Обмежена пропозиція флоту для морських перевезень тримає ставки на високому рівні та переоцінені до 40-45$ відносно можливої вартості без військових ризиків. Вартість страхування судна від військових ризиків та ушкоджень поступово знижується, але складає до 2% від вартості судна. Страхування вантажу від військових ризиків складає до 4% від заявленої вартості.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *