Наше зерно дешеве, тому що Україна не є членом ЄС, – Іван Слободяник

З лютого цього року Росія почала саботувати роботу зернового коридору. У грудні-січні 2022-го через Босфор проходило близько 170-180 суден з українським зерном. Починаючи з лютого проходить лише 60-70 кораблів, розповів голова всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

«Росіяни вимагають не існуючих документів або чіпляються до якихось деталей в документах, в тому числі пробують залазити на кораблі, перевіряють люки зі стічними водами, що напевно ніколи в історії судноплавства не було», — каже Іван Слободяник.

Він зазначає, що до повномасштабної війни через українські порти щомісяця перевалювалось 6-7 мільйонів тонн зерна. А зараз ця цифра зменшилася вдвічі.

«З одного боку це невелика цифра для України, але для Польщі це значна цифра і відповідно також забиті елеватори й це питання зберігання і питання наявності того зерна, яке начебто теж знаходиться в Польщі, тому що їхні трейдери також закуповували це зерно і тепер його теж не можуть нормально продати через логістику європейських портів», — сказав голова всеукраїнського конгресу фермерів. І додав, що ситуація складна і непроста, адже зернову угоду продовжують саботувати.

«Сусідні країни починають боронити свого виробника і для нас це може обернутися насправді катастрофою», — зауважує Слободяник.

Він вважає, що якби українське зерно експортувалося морем, то проблема з постачанням не стояла б так гостро.

«Якби зараз везлося все морем, то так гостро проблема ця б не стояла. Якби чітко сформулювали, що Україна вивозить 6-8 мільйонів тонн зерна в місяць, то ми б перевалили через українські та румунські порти все зерно, яке зараз їде в ЄС машинами», — каже Іван Слободяник.

Також Слободяник сказав, що оскільки Україна не є членом ЄС, то відповідно і зерно наших виробників коштує дешевше.

«Наше зерно зі старту коштує дешевше, оскільки ми не є членами ЄС і тому в нас дозволений перелік хімічних препаратів, що заборонено в Європі й відповідно це обґрунтовується гіршою якістю. Наша якість, не думаю, що гірша, оскільки в ЄС застосовується можливо інші препарати, але використовуючи цю різницю в ціні, в тому числі європейські трейдери та гравці ринку вдаються до таких історій», — констатував голова всеукраїнського конгресу фермерів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *