Європейська комісія запропонує новий пакет підтримки в розмірі 100 мільйонів євро для п’яти «фронтових» країн ЄС, щоб зменшити тиск на їхніх фермерів, які постраждали від напливу сільськогосподарської продукції з України.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на europalibera.
Про цей крок було оголошено в середу (19 квітня) після односторонніх рішень Польщі, Угорщини та Словаччини заборонити імпорт сільськогосподарських товарів з України на початку тижня.
Того ж дня президент Комісії Урсула фон дер Ляєн звернулася до лідерів Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії з листом, у якому визнає проблеми фермерів у цих країнах.
«Зараз ми готуємося надати другий пакет фінансової підтримки у розмірі 100 мільйонів євро та 200% співфінансування для постраждалих фермерів у рамках спільного європейського підходу», — сказала фон дер Ляєн у листі.
Польща, Болгарія та Румунія вже отримали першу допомогу на 56 мільйонів євро наприкінці березня.
За словами високопоставленого чиновника Європейської комісії, деякі країни-члени скаржилися на останньому саміті ЄС, що перший пакет був недостатнім, додавши, що фермери в інших «прифронтових країнах» також страждають.
«Президент [Комісії] вважав, що ті країни, які підтримують Україну в цій складній ситуації, не повинні страждати. Тому ми вирішили прийняти додаткове рішення», – зазначив високопосадовець.
Незрозуміло, як було отримано цифру в 100 мільйонів євро для компенсації фермерам у другому пакеті.
Для першого пакету розрахунок проводився на основі об’єктивних критеріїв, таких як тиск на місцеві ціни через надмірну пропозицію зернових та олійних культур, а також напруга в логістичних ланцюгах через збільшення транзиту продукції з України.
Джерело: propozitsiya.com