Наступного року держава спрямує 2 млрд грн на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування

В Україні потенційно забрудненими є понад 170 тис квадратних кілометрів землі. Наша держава рішуче налаштована повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій. Одним зі стратегічних напрямків, який пришвидшить очищення земель є створення ринку гуманітарного розмінування. Закупівля послуг на відкритих аукціонах привабить операторів протимінної діяльності не лише з України а з інших країн. А конкуренція між ними дозволить отримати прийнятні ціни на розмінування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

В Україні вже відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тис грн. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель, розповіла Міністр економіки Юлія Свириденко під час прес-конференції на презентації українських розробок для обстеження та розмінування територій, що відбулася в Житомирській області.

Як зазначила Юлія Свириденко, пілотний конкурс з продажу послуг розмінування вже відбувся. На нього була виставлена ділянка лісу на Житомирщині. І хоча у конкурсі взяв участь лише один оператор, через зменшення ним ціни на його послугах держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів.

Наступного року держава планує посилено розвивати цей напрямок роботи.

«В бюджеті на наступний рік закладено на потреби розмінування 2 млрд грн. Кошти плануємо спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни», – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, наразі Міністерство економіки працює над формуванням необхідної нормативної бази. В ближчих планах також – проведення аукціону з продажу послуг з розмінування земель сільгосппризначення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *