Наступного року урожай зерна буде меншим через скорочення площ, – Сольський

Рентабельності виробництва зерна значно зменшилась, тому аграрії скорочують посівні площі. Це означає, що урожай зерна в наступному році також зменшиться, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський на пресланчі у вівторок у Києві.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Думаю, що в нас наступного року буде менший урожай, оскільки цього року збіглися кілька чинників. По-перше, всі за інерцією з минулим роком засіяли по максимуму. По-друге, була погода практично ідеальна», – пояснив міністр.

Відповідаючи на запитання, чи будуть в Україні не засіяні поля, Сольський сказав, що, найімовірніше, так.

«У році, що минає, цього не було, а наступного, думаю, ця проблема буде. Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти, ніж [втратити] результат роботи за рік», – зазначив міністр.

Він відмовився прогнозувати відсоток сільгоспплощ, які аграрії не засіють, і водночас припустив, що це позначиться на всіх вироблених Україною зернових і олійних культурах.

Сольський навів як приклад соняшник, який наразі коштує $200/т.

«У найкращі роки, коли отримували [врожайність] 3,2 тонни, то за рік відбивали вартість компанії. А цього року аграрії вийдуть, можливо, в нуль, якщо зберуть 3,2 тонни», – сказав міністр.

Сольський також повідомив, що осіння посівна наближається до завершення. Посіви озимих культур підростають, але вони в поганому стані через осінню ґрунтову посуху.

«Можливо, скажу щось непопулярне, але скорочення озимої пшениці на користь інших культур – це нормальний процес. Якщо він проходить болісно через те, що фермери посіяли, а потім потрібно пересівати, то, на жаль, він так проходить, і це зовсім не практична історія», – сказав він.

Міністр нагадав, що 2022 року в Україні була аналогічна ситуація зі скороченням посівів озимої пшениці, але суспільство про це вже забуло.

Виходячи з ситуації, що склалася на ринку, Сольський висловив згоду з вимогами аграрних асоціацій, які наполягають на продовженні дії урядової програми «5-7-9» для аграріїв, оскільки це єдина програма, що залишилася з держпідтримки агросектору, яка діяла до війни.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *