Науковці довели, що рисові поля — потужні джерела викидів CO2 в атмосферу

Фахівець із ґрунтознавства університету RUDN вивчав розкладання органічних речовин на рисових полях і довів, що угіддя є джерелами викидів CO2 та метану в атмосферу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на phys.org.

Обидва гази посилюють парниковий ефект і впливають на зміну клімату. Викиди збільшуються, коли коріння рослин впливають на мікробні спільноти в ґрунті. Цей вплив, у свою чергу, залежить від перепадів температури.

Так підвищення середніх температур може призвести до збільшення викидів парникових газів. Інтенсивність цього процесу залежить від температури навколишнього середовища та ґрунтових мікроорганізмів.

У ґрунтах рисових полів метан виробляється одноклітинними організмами, які називаються археями. Однак для отримання метану їм потрібні посередницькі речовини, що надходять із коренів рослин. Так відбувається так званий праймінг-ефект: життя мікроорганізмів підтримується органічними речовинами, що виділяються рослинами через їх коріння.

Саме цей ефект визначає кількість і активність мікроорганізмів у ґрунті. Вчений-ґрунтознавець з університету RUDN першим виявив кореляцію між початковим ефектом та викидами парникових газів та описав динаміку цих процесів із огляду на глобальне потепління.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *