Главная / АГРОНОВИНИ / Нетипові погодні умови цього літа призведуть до зниження врожаю технічних сортів винограду

Нетипові погодні умови цього літа призведуть до зниження врожаю технічних сортів винограду

Аномальна спека в період цвітіння та недолік вологи в стадії інтенсивного зростання приведуть до можливих втрат врожайності технічних сортів винограду в цьому році. Про це йшлося на виставці-конференції «Золоте гроно України-2019», організованої інформаційною компанією «Інфоіндустрія» і Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), передає кореспондент propozitsiya.com.

«Червень та липень наче помінялися місцями. У червні була характерна спека. У цей час проходить цвітіння винограду, процес проходить добре, якщо температура не більше 28 градусів. Нинішнього літа в період цвітіння температура ввечері була більше 30 градусів», — пояснив Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарство ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства»  імені В.Є. Таїрова.

В результаті спеки цвітіння винограду пройшло погано, було велике огорошення грон. «Грони розріджені, не набирають необхідну масу. Тому в цьому році врожай буде меншим і за кількістю, і гірше за якістю», — прогнозує науковий співробітник.

Більше постраждала група технічних сортів — їх в Україні більше 90% по площі посадок. У їдальнях є особливість — чим менше ягід, тим більше ягода за розміром. Тому по столовим сортам особливих проблем немає.

Другий фактор, що впливає на врожай, — кількість опадів. Достатня кількість вологи була тільки в січні, лютому та травні. В інші місяці кількість опадів була на 40-80% нижче норми. «Хоча виноград не дуже боїться посухи, в цьому році ягода в стадії інтенсивного зростання «зупинилася». Навіть на деяких сортах почалося фізіологічне в’янення. Цей фактор ще більше призведе до недобору врожаю», — підкреслив Андрій Штірбу.

Щоб всупереч погодних умов отримати насичену та ароматну ягоду потрібно підібрати оптимальне харчування для винограду, радить він.

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Захист озимих зернових від комплексу хвороб

Дощі, які за останні тижні випали по майже всій території України, суттєво вплинули на умови ...

David Montgomery Womens Jersey