Главная / АГРОНОВИНИ / Обмеження імпорту мінеральних добрив: захист вітчизняного виробника чи посилення монополії?

Обмеження імпорту мінеральних добрив: захист вітчизняного виробника чи посилення монополії?

Минулого тижня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про проведення розслідувань щодо імпорту в Україну азотних добрив та добрив мінеральних з вмістом азоту, фосфору та калію, незалежно від країни походження. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр ВАР.

Мотивується таке рішення нібито захистом українських виробників добрив. Однак, і сам процес проведення розслідувань, і його результати можуть призвести, до дефіциту мінеральних добрив та їх здорожчання, а також —  остаточної монополізації ринку добрив в Україні. В кінцевому результаті це вдарить по інтересах українських аграріїв, які змушені будуть купувати добрива по завищених цінах та ускладнить відносини України з країнами ЄС, США, Турцією, Грузією, Білорусією, Казахстаном, Китаєм та іншими країнами-виробниками добрив.

Зокрема, основними ризиками розслідувань є можливе запровадження додаткових імпортних мит, які в деяких випадках досягають або навіть перевищують 20%. А також – квот на постачання добрив з усіх країн – США, ЄС, СНД, Туреччини, Єгипту тощо. Однак, введення попередніх заходів у вигляді режиму нагляду, а, фактично квотування імпорту, або додаткових мит можливе ще до завершення розслідування.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Вирощування спаржі: як ринок цього овочу набирає популярності в Україні і чи можна на ньому заробити?

Сезон спаржі у розпалі. Утім, цей овоч в Україні поки що не дуже популярний. Натомість ...

David Montgomery Womens Jersey