Обстежено 188 тис. га сільгоспземель на деокупованих територіях – 124 тис. га потребують очищення

Сьогодні, попри війну, Україна продовжує постачати продовольство в країни, які перебувають на межі голоду. Тому розмінування сільгоспземель надзвичайно важливе для відновлення та подальшого розвитку економіки України, а також для забезпечення продовольчої безпеки в світі, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

Так, за даними Міністерства оборони України майже 188,6 тис. га сільськогосподарських земель на деокупованих територіях обстежено на наявність вибухонебезпечних предметів, із яких 124,02 тис. га потребують очищення.

Зазначається, що відповідно до плану розмінування сільськогосподарських земель на деокупованих територіях обстеженню підлягають 470 тис. га родючих земель. Це Київська, Чернігівська, Сумська, Черкаська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Харківська області.

Для виконання цього завдання залучається понад 1 тис. спеціалістів та 17 машин механізованого розмінування від Збройних сил України, Держспецтрансслужби, ДСНС, Національної гвардії України, Національної поліції України та операторів протимінної діяльності.

Із зазначеної кількості земель вже очищено 76,22 тис. га у межах оперативного реагування, понад 7,8 тис. га потребують проведення заходів гуманітарного розмінування, яке здійснюють оператори протимінної діяльності.

У межах оперативного реагування станом на вересень 2023 року очищено від вибухонебезпечних предметів сільськогосподарських земель:

  • Херсонська область — 68,31 тис. га;
  • Харківська область — 49 га;
  • Миколаївська область — 8,42 тис. га;
  • Київська область — 947 га;
  • Чернігівська область — 95 га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *