Окупанти вивезли зерна на 154 мільйони доларів, — аналітики ISRP

Понад 500 тис. тонн зерна, в основному пшениці й кукурудзи, були незаконно вивезені з українських портів, зазначили аналітики американської групи ISRP.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

Ініціатива з вивчення російського піратства» (ISRP), група колишніх урядовців США, експертів з міжнародної торгівлі, експертів з національної безпеки та аналітиків, — опублікувала звіт з доказами того, як Росія краде українську продукцію.

Як сказано у звіті, Росія вже вкрала півмільйона тонн зерна та 11 тисяч тонн металу. Ще 28 тис. тонн металу очікують своєї черги на відправку.

«За оцінками, понад 500 тис. тонн зерна, в основному пшениці й кукурудзи, були незаконно вивезені з українських портів. Виходячи з цін на сировинні товари в США, продукція, вкрадена з України до 15 липня, має сукупну ринкову вартість майже 154 мільйони доларів», — сказано у звіті.

Щоб отримати ці дані, ISRP використовувала комбінації аналітичних інструментів з відкритим кодом. Зокрема, була зібрана інформація про морський рух AIS (система автоматичної ідентифікації), яку надали MarineTraffic.com, ShippingExplorer Live vessel Tracking, VesselFinder.com і BalticShipping.com; отримано звіти від осіб в Україні та Туреччині, які уважно стежать за рухом суден за допомогою супутникових зображень, проведено інтерв’ю з конфіденційними джерелами в США та Східній Європі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *