Овочі будуть дешевшати й надалі, – Денис Марчук

До вересня-жовтня в Україні ціни на овочі, особливо борщового набору, можуть впасти ще на 7-10%, в залежності від того, який врожай отримають виробники ,прогнозує заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Він уточнив, що минулого року ціни були на 15-20% вищі, ніж зараз, зокрема у зв’язку з окупацією Херсона. Тоді виробникам не вдалося замістити частину втраченого врожаю, який залишився на окупованій території.

«Торік ми не змогли замістити велику частину врожаю з Херсонщини, оскільки швидко знайти достатню кількість товаровиробників, які б спеціалізувалися на вирощуванні баштанних культур, овочевої групи, кісточкових, постачальником яких завжди була Херсонщина, було складно. Проте, цього року ситуація змінилася. На Західній та Центральній Україні почали більше вирощувати овочів. Одещина, Миколаївщина, Дніпропетровщина, Київщина, Вінниччина – ці регіони також дуже активно долучилися до закладання овочів на своїх господарствах, відповідно ми бачимо зараз більшу пропозицію», – сказав Денис Марчук. 

За словами Марчука, тенденція до вирощування овочів зросла загалом по Україні: українці почали більше займатися овочівництвом, зокрема, завдяки програмам державної підтримки для відкриття нових підприємств для вирощування садів, тепличних овочів, і все це дає помітний результат. 

Як пояснює експерт, схожа ситуація складається на ринку фруктів та ягід.

«Це не тільки по овочевій групі. Ми спостерігаємо сезон ягід: ціни на малину, лохину порівняно навіть з попереднім тижнем опустилися на 25%».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *