Главная / АГРОНОВИНИ / Озимі зернові культури відстають у розвитку на 1-2 тижні

Озимі зернові культури відстають у розвитку на 1-2 тижні

Через нестачу вологи озимі культури відстають у рості і розвитку в середньому на 1-2 тижні.

Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Погодні умови. В Україні в першій декаді листопада спостерігалися значні коливання температурного режиму і випадання опадів різної інтенсивності в більшості днів.

Запаси вологи. Опади різної інтенсивності випали майже на всій території країни, кількість їх перебувала в межах від 0,5 мм до 15,9 мм. У передпосівний і посівний періоди для озимих культур (з вересня по жовтень) сумарна кількість опадів у середньому по країні склала лише 50-70% від норми, у Київській, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Рівненській, Миколаївській областях — 25-40% від норми. Цей дефіцит опадів після випадання рясних дощів зумовив одне з найгірших за останнє десятиліття зволоження ґрунту під озимими культурами на початок холодного періоду, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Стан посівів. На багатьох площах для початкових етапів росту і розвитку озимих культур умови виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи на ранніх посівах формувалися нерівномірні, плямисті, у рослин не утворювалися вузлові корінці. Через дефіцит вологи в ґрунті на більшості засіяних площ озимі зернові культури відставали у рості й розвитку в порівнянні з середніми багаторічними показниками на 1-2 тижні.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Розробники створили теплицю-акваріум, у якій можна вирощувати свіжі трави й овочі цілий рік

EcoGarden — це інтелектуальна екосистема, у якій можна вирощувати свіжі трави й овочі круглий рік.  ...

David Montgomery Womens Jersey