Перезволоження грунту в північних областях негативно вплинуло на стан озимини, – Укргідрометеоцентр

Агрометеорологічні умови в другій декаді квітня в більшості західних, центральних та північних областей України для проведення польових робіт з обробітку ґрунту під сівбу та сівби ранніх ярих зернових складалися в основному малосприятливо. Часом через дощі та значне перезволоження ґрунту робота сільськогосподарської техніки була неможлива, у зв’язку з чим затримувалася сівба ранніх ярих культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Водночас умови для росту та розвитку озимих та ранніх посівів ранніх ярих культур складалися цілком сприятливо, рослини додали в рості, відбулися фазові зміни розвитку. Помірний температурний режим сприяв укоріненню озимини пізніх строків сівби. Разом з тим через тривалий попередній дощовий період, надмірні вологозапаси ґрунту та застій води на окремих полях спостерігалося пожовтіння посівів озимини, стан таких посівів погіршився до незадовільного», – зазначили фахівці Укргідрометеоцентру.

Також вказується, що опади, що відмічалися впродовж декади по всій території країни, істотно поповнили запаси продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту.

«Станом на 20 квітня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту були достатніми та оптимальними (21-40 мм продуктивної вологи і більше), на багатьох площах західних, північних, місцями в центральних областях відмічалося перезволоження верхніх шарів ґрунту. Під ранніми ярими культурами зволоження орного шару ґрунту було достатнім та оптимальним (21-40 мм і більше), на багатьох площах західних, північних та центральних областей відзначалося перезволоження орного шару ґрунту», – уточнили агрометеорологи.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *