Під ВР вперше відбулася акція за скасування мораторію на продаж землі

Вранці 18 грудня під Верховною Радою пройшла акція за скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. За словами організаторів, це перша в історії акція за припинення мораторію на продаж землі — досі мітингували тільки за його продовження, пише propozitsiya.com.

В акції взяли участь кілька десятків чоловік. Насамперед протестувальники заявили про порушення їхніх конституційних прав і свобод на право розпоряджатися своєю власністю. На думку учасників, забороняючи продавати землю, ВР вважає її власників недостатньо гідними, недостатньо розумними, недостатньо адекватними, щоб розпоряджатися своєю власністю.

На короткому мітингу виступили нардепи Олексій Мушак та Андрій Вадатурський. Останній, коментуючи акцію, заперечив поширену думку, ніби після скасування мораторію земельний ринок опиниться в ситуації «руху без правил». «Якщо навіть мораторій припинить свою дію, ринок землі зможе запрацювати тільки після прийняття закону про обіг землі», — сказав він. Натомість зараз, за словами А. Вадатурського, Україна опинилася в зачарованому колі: парламент не може прийняти відповідний закон, тому що існує мораторій на продаж землі, а мораторій неможливо зняти, тому що не прийнятий закон про обіг сільськогосподарських земель. «Правила ринку землі сформульовані ще років з десять тому, але відповідний закон досі не ставлять на розгляд через мораторій», — пояснив народний депутат.

При цьому він переконує, що агробізнесу зняття мораторію буде вигідно в низці аспектів. Серед них він назвав зростання капіталізації сільгосппідприємств, які матимуть у власності землю. А позаяк надалі вартість землі тільки зростатиме, то тільки зростатиме й капіталізація. Врешті, на думку депутата, Україні слід негайно визначитися з тим, що вона далі робитиме з землею: чи розвиватиме орендні відносини, чи все-таки ринок землі? Адже найгірше для бізнесу — це саме невизначеність.

Завершилася акція креативним перформансом: біля огорожі ВР встановили зображення будівлі парламенту на фоні марсіанського пейзажу, до нього вийшла людина в шоломі космонавта і порівняла Україну з Марсом — і бездоріжжя аналогічне, і подекуди води нема, і ринку землі теж немає, як і на Марсі, натякаючи, що майже в усіх країнах Землі землю продавати можна.

Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *