Підсумки березня на ринку зернових та олійних

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за березень 2025 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку зернових та олійних культур березень відзначався на початку місяця зростаючою динамікою, проте в другій половині періоду висхідний тренд дещо призупинився.

Внутрішній ринок

«Загалом на кінець березня середні ціни на пшеницю 2 і 3 класу знаходились в діапазоні 10 185– 9 855 грн/т. (EXW).  Ціни на фураж складали 9 560 грн/т, що більше на 1,97% з початку місяця. Значна частина переробників продовжувала відчувати брак якісного зерна, що обмежувало їхні виробничі можливості. Крім того, наближення збору нового врожаю створював психологічний тиск на трейдерів, які мають довгострокові контракти, спонукаючи їх до продажів», – зазначили аналітики біржі.

За даними заявок в AgroMarket UUB, середні ціни на кукурудзу складали 9 811 грн/т. (EXW), що більше на 6,44% з початку місяця.

За інформацією Укргідрометцентру, березень поточного року на значній частині території України виявився одним з найтепліших за весь період проведення метеорологічних спостережень. Аномально високі температури повітря протягом більшості днів березня спричинили швидке висихання та прогрівання верхніх шарів ґрунту, що створило умови для раннього початку вибіркових весняно-польових робіт, включаючи посів ранніх ярих культур та гороху.

Зовнішній ринок (Чикаго)

Наприкінці березня ціни на пшеничні ф’ючерси зросли, що було зумовлено оприлюдненими даними про посівні площі в США на 2025 рік, які виявилися нижчими за попередні оцінки. Водночас котирування соєвих бобів знизилися, а ціни на кукурудзу 31 березня демонстрували різноспрямовані зміни.

«Ціни на соєві боби знизилися на тлі спекуляцій щодо продажів, оскільки Міністерство сільського господарства США підтвердило плани американських фермерів скоротити посівні площі під сою цього року на 4% до 83,5 мільйонів акрів. Цей показник виявився дещо нижчим за середні очікування ринку, але все ж знаходився в межах прогнозованого діапазону. Квартальні запаси соєвих бобів практично збіглися з середнім прогнозом трейдерів і склали 1,91 мільярда бушелів», – додають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *